Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szak sikeres elvégzése...

Kémia szak sikeres elvégzése mennyire reális kémia érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Bioszból érettségizem.

Egy évig voltam kémia faktos. Leadtam az utolsó évre, helyette felvettem a törit egy hirtelen ötlettől vezérelve... Igen, tudom, azóta már sokszor megbántam... Nem kellenek a bunkó válaszok, csak kíváncsi vagyok... Imádtam és most is imádom a kémiát, az ok amiért leadtam azok a számolásos feladatok voltak... Feladtam az első akadálynál, nem sokat foglalkoztam vele, inkább megváltam tőle... Azóta már megbántam.

A kérdésem az lenne, hogy érettségi nélkül ha bekerülök, mekkora az esély hogy bent is maradok?



2015. ápr. 11. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

úristen ugyanez a helyzetem.

leadtam a kémia faktot idén.

biomérnöknek/vegyészmérnöknek és utolsó helyen kémia szaknak adtam helyet.

de könnyen meglehet hogy az utolsóra vesznek fel. de mindegy, a többi is tele van kémiával.

én úgy vagyok vele, hogy maga a kémia érdekel. a tanárom nem volt olyan jó, hamar megutáltatta velem a tárgyat.

de pl kísérletezgetni mindig is szerettem. bioszból érettségizek, és abból csináltunk ezüst tükör próbát stb kimutatási reakciókat. azok nagyon tetszettek, érdekel hogy melyik vegyszer mire való stb.

a Breaking Bad című sorozatot is főleg ezért néztem. de sok tudományos műsört is szoktam.

az biztos, hogy ha felvesznek, akkor a nyarat végig kell tanulnunk! legalább középszinten átismételni/megtanulni.

mivel nem kötelező a kémia érettségi, bízok benne hogy más is lesz ilyen cipőben.

olvastam, hogy van egy szintfelmérő amit kb 80%ra meg kell írni, aki nem írja meg, az mehet kémia felzárkóztatóra. na, ez legalább nekünk van kitalálva. de biztos vagyok benne hogy az első félév nagyon kemény lesz.

egyébként én tudtam hogy ilyen irányba megyek tovább, de úgy voltam vele, hogy a biosz érettségivel nagyobb eséllyel vesznek fel, hiszen azt könnyebb megírni jóra, az átlagok szerint.

neked is ezt ajánlom, hogy a nyáron feküdj neki a kémiának, az alapoktól kezdve.

2015. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hallottam mástól is ilyet. azt mondta hogyha tanulok a kezdetektől fogva, meg nyáron is, akkor menni fog, csak nehezebb lesz.

de úgy tudom már a kezdetektől ugye magasabb/másabb kémia lesz mint a gimiben.

az biztos, hogy biosz szakon inkább otthon érezném magam.de azzal meg nem nagyon lehet elhelyezkedni, túltelitett, és az is van ilyen nehéz

2015. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az ok amiért leadtam azok a számolásos feladatok voltak... Feladtam az első akadálynál, nem sokat foglalkoztam vele, inkább megváltam tőle..."

Ha ezen a nézőpontodon változtatsz, akkor nem elképzelhetetlen, hogy sikeresen végigcsinálod.

2015. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Változtatnom kell a nézőpontomon, ezt tudom. Ilyen hozzáállással alapból nem lehet egyetemre menni... :)

Első válaszoló: üdv a klubban! :D

Örülök hogy nem csak én járok ilyen cipőben... Bár hozzám a kémia alapból közelebb áll, de a bioszt is szeretem :)

Talán összefutunk szeptemberben :D

Te melyik egyetemen jelölted meg?

2015. ápr. 11. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!