Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mesélni a Városmajori...

Cupcake10 kérdése:

Tudnátok mesélni a Városmajori gimiről? A közösségről, tanitásról, tagozatokról.

Figyelt kérdés

#gimnázium #Városmajori Gimnázium #Városmajori gimi vélemények
2015. ápr. 11. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek a VMG-be járni. Szeretem a tanárokat, jó a hangulat, nálunk jó a közösség (nem minden osztályban. Erős suli, tanulni kell. Legerősebbek szerintem a reál tárgyakban, meg a nyelvben. Egy évfolyamon 5 osztály van: a,b,c,d,e. Az a és a b hatévfolyamos az a angol, a b német. A többi négy-,ötévfolyamos. A c vagy humán-ének vagy biosz-ének, évenként váltakozik. A d vagy fizika-matek vagy informatika-matek, az e pedig nyelvi előkészítő spanyol-német.


Az a-b osztályok szerintem változatosak, vannak ahol nagyon jó közösségek alakultak ki, hiszen több évet vannak együtt (de ez nem feltétlenül igaz minden osztályra).

A c, ha humán-ének tud jó lenni, de én úgy látom, hogy az biosz-ének, a nagy különbségek miatt nem működik jól. (különbségek alatt a célokat és a világnézetet értem)

A d osztály szerintem kiváló, hasonló érdeklődésű gyerekek, erős matek képzés, annak aki azt szereti.

Az e osztályok is nagyon jók - ami ugye ötévfolyamos, első nyelvi- jó tanárok vannak, és közös út Berlinbe vagy Salamancába.

Persze mindig ki lehet fogni mindenhol rossz tanárokat, én például mindegyikkel elégedett vagyok, senkivel még sohasem volt konfliktusom.

Szerintem nagyon jó a diákélet is. Színesek a programok, sok a lehetőség. A diákhét például minden évben király.

Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, akár privátban is.

2015. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi és van rajz tagozat??Nekem ez fontos dolog mert nagyon szeretek rajzolni...És ha van akko jól tanítják??
2015. ápr. 14. 06:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első mindent leírt :) Én nem vagyok Városmajoris, de mindenhonnan ezt hallottam, amit az első írt.

És nem, nincs rajz tagozat, csak egyszerűen persze van rajz oktatás az évfolyamokon, hetente egyszer, ugyanúgy, mint más sulikban. Mint mindenhol, itt is lehet majd 11.-től rajzból faktolni.

2015. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!