Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én most jelentkeztem 9....

Én most jelentkeztem 9. évfolyamra egy gimnáziumba és már felvételiztem is, felvesznek oda ahova szerettem volna. De rájöttem hogy mégse szeretnék oda járni. Az első félévet jövőre még itt akarom tölteni, de hogy utána hogy felvételizek újra?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 00:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy jobb gimnáziumba szeretnék járni. Tudom is, hogy hova. És már megbántam hogy oda nem jelentkeztem, pedig ott sokkal jobban érezném magam az biztos. De azt nem tudom: hogy felvételizek újra? Mit kell csinálnom? mit írok meg? Mit kell tennem? Vagy ezt a gimnázium dönti el? És helyettem kivesznek egy diákot az egyik szakról, ahova jelentkezek? Ha felvesznek, akkor előről kell kezdenem az egész évet, vagy folytathatom az évet a többiekkel? Kérem valaki magyarázza már el nekem, semmit se tudok. És ha a végén úgy döntök, hogy egész évben maradok, akkor itt, és következő évben jelentkezek, akkor az egész évet előröl kell kezdenem?
2015. ápr. 13. 00:18
 2/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentem utolsó mondatát kijavítom: előkör kell kezdenem megint az egészet kilencedikben, vagy lehetek 10.-es?
2015. ápr. 13. 00:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nehéz lesz átmenni.. azonkívül már egy kis közösség is kezd formálódni az első félévben, azt is rossz lenne elhagyni. Az egyáltalán nem biztos, hogy a másikban jobban éreznéd magad, ezt most csak feltételezed. Nem lehet előre tudni az ilyesmit. Talán még az lenne a járhatóbbnak látszó út, ha megpróbálnátok MOST a szülővel bemenni és átkérni magad. Ehhez persze kellene valami jó indok... De egy kis esély van, hogy átvesznek.
2015. ápr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg ha kérvényeznek átvesznek. Jól kell tanulnod most és ha jók az eredmények lehetséges. 9. -ben egy csomóan ki szoktak bukni az ő helyükre be tudsz kerülni. Az elképzelhető hogy néhány tárgyból különbözeti vizsgát kell tenni.
2015. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még ne előítéleteskedj. Lehet, hogy mégis jól fogod érezni magad abban a suliban, ahova felvettek. :) MIért nem akarsz mégsem oda járni?

Amúgy nagyon bonyolult átmenni másik iskolába, kell az igazgatóval tárgyalni többször is, némely esetben különbözeti vizsga is kell (ha pl erősebbe mész). De semmiképpen sem járathatják veled újra a 9.-et, ha már egyszer elvégezted.

Régen úgy volt, hogyha nem tetszett a suli, még "szülői kérésre" évet ismételhettél, ez az újrafelvételizést jelentette, de ez idén volt utoljára, beszüntették. Szóval már ilyet nem lehet csinálni, csak az átmenéses mód van.

2015. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nos egy helyi iskolába fogok menni, ahol lakok, de most rájöttem hogy nem lesz alig barátom. A 34 emberből akit felvesznek már 26-ot ismerek hogy ki az + én de őket nem annyira szeretem őszintén szólva. Egy barátom lenne ott, az is egy lány. Na jó a maradék 8-at még nemtudom kik de akkoris, ha a másikba mennék, már lenne 2 barátom, és még 32 ismeretlen ember akikkel sokkal jobba lennék, mert értelmesebbek.


Amúgy Krúdy Gyula gimnáziumba (Nyiregyháza, nagyon erős, és sokkal erősebb mint ahova most jelentkeztem) szeretnék újrafelvételizni. Sok matematikai versenyes eredményem is van, megyei első, másodikból sok, országos első egyszer lettem az Alapműveletin de ebben az évben megint megnyerhetem, középfokú angol nyelvvizsgám is megvan, valamint angolból is voltam már megyei versenyen helyezett meg a fizika is erősségem. Ötös tanuló vagyok és nem vagyok olyan aki halálraunja magát tanulás közben. Így hallva simán felvennének. De nem mind arany ami fénylik. Eléggé pimasz kölyök is tudok lenni sajnos meg általában türelmetlen. Persze ezen tudnék változtatni ha oda kerülök. Édesanyám sajnos nem szerette volna eddig hogy elmenjek a kisvárosból ahol lakunk, ezért nem is jelentkeztem a Krúdyba, és mostis csak félévkor engedne el, akkoris csak a Krúdyba, mert közel van és megbízik a suliban, mert a lánytestvérem zeneművészetibe ment Debrecenbe és nagyon rossz jegyei voltak. De én nagyon szeretnék átmenni a Krúdyba. Volt már akinek sikerült azt tudom. De mit tegyek? És nagyon megnyugtató ez hogy nem kellene majd évet ismételnem. De komolyan mondom, akikkel egy osztályba leszek nagyon bunkók, mindegyik egytől egyig sajna. Meg a Krúdy sokkal jobb középiskola mint ez, és ez a középiskola matekszaka igazából nem is matek, olyanok is jönnek ide akik hármas-négyesek matekból és azért jönnek erre a szakra mert a matekosok kapják a legjobb tanárokat.. Egyébként vannak olyan tanulók benne akik simán nyernek megyei versenyeket is de ők az általános iskolájuknak köszönhetik a tudásukak. A tanítás szintekkel alacsonyabban van itt mint a Krúdyban, és egy biztosabb jövőt tudhatnék szervezni. Meg jobban is élvezném ott magam.. De köszönöm a válaszaitokat. Amúgy valakit ki kell dobni a matematika tagozatról hogy én bekerüljek?

2015. ápr. 16. 23:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Jézusom kicsit hosszan írtam és így senki se fogja elolvasni..
2015. ápr. 16. 23:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem MOST menjetek el anyukáddal a Krúdy igazgatójához. Mondjátok el, egy rossz döntés volt, hogy nem ide felvételiztetek. Vigyetek el munkáidat (füzetek), matek eredményeidet (oklevelek) és kérjétek meg, hogy oda járhass. Erősebb iskola jobb! Ez a négy év nagyon fontos, gyengébb iskolában elmegy az idő, nehéz behozni. Hidd el, most könnyebb, mint félévkor. Anyukád telefonon kérjen egy időpontot az igazgatótól. Fontos, hogy vele beszéljetek, ő dönt.
2015. ápr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeretném, de ah kéne adni egy esélyt legalább ennek a középiskolának. Bár nem igazán akarok de ez a helyes dolog. Anya se szeretné hogy menjek igazán, azt szeretné, hogy ittmaradjak. Még gondolkozok. De az összes eddigi tanácsot köszönöm :)
2015. ápr. 19. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:

"kéne adni egy esélyt "

- szerintem meg nem. Nehezebb félévkor átmenni. Erős középiskolába kell járni! Csak onnan lehet továbbmenni. Az időd meg drága!

2015. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!