Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szak/Biomérnök/Vegyészmé...

Kémia szak/Biomérnök/Vegyészmérnök/Élelmiszermérnök?

Figyelt kérdés

Fizetés szemponjából melyik éri meg jobban?

Mivel elég hasonló dologra épül mind, nincs olyan amihez jobban húzna a szivem.

Leginkább anyagi javakat néznék, és az elhelyezkedés könnyűségét.

Aki tud segítsen.

Persze először Bsc, aztán majd munka után akarnék Msct.

A kémia szakon pedig vegyész irány, nem tanári.


2015. ápr. 13. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Bsc után dolgozni szeretnél, akkor a kémia kiesik. Ott csak vegyész Msc-vel van esélyed, akiket ismerek ilyen végzettséggel azok vegyésztechnikusi feladatokat látnak el, persze ettől még lehet jó melód, de a mérnökikkel sokkal nagyobb az esély. Maradék közül meg bio-és vegyészmérnököt javaslom.
2015. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!

hát igen, a kémiát utolsó helyre írtam

az élelmiszeresről nem sokat tudok, az a 3.

2015. ápr. 13. 21:17
 3/4 anonim válasza:

A kémia alapszak valóban sok macerát jelent, mire lesz belőled keresőképes szakember, hasonlóan voltam én is a biosz alapszakkal.:) Mindenképp elég időigényes dolog, attól is függ, mennyire érdekel a kémia. Ha szeretsz vele szöszölni és nem bánod, ha pár évig egy általános tudást kapsz, aminek töredékét hasznosítod majd szakosodás után, nem rossz, de akkor már inkább vegyész. Mindkettő brutális szak a másik kettőhöz képest, viszont a vegyészmérnök elég jól el tud helyezkedni, ráadásul jól keres. :)

Én nagyon féltem a töménytelen mennyiségű kémiától, bár az érdeklődésem megvolt, érettségim nincs belőle, amit tanultam, az meg édes kevés kémiára, akkor is, ha mindig ötös voltam.(szerintem :D), így nekem inkább a biológia volt a mérvadó, azon belül a biomérnök, élelmiszermérnök és a biosz alapszak maradt, utóbbi nekem annyira kétesélyes és ráadásul tudja ugyanezt a biomérnök is,mármint azt az irányt, amit megcéloztam volna vele,úgyhogy be sem jelöltem, egyébként is nevetséges oda a ponthatár, én pedig ki szerettem volna használni a lehetőségeket, ha már elég sok pontom lesz. Ráadásul nekem ott volt az is, hogy a biosz, matek nagyon jól megy, de kémiai tudás terén bizonytalanabb vagyok.

Azt tudnod kell, hogy a biomérnöki-élelmiszermérnöki között van az első pár évben átjárási lehetőség. Én elsőnek az élelmiszermérnökire jelentkeztem, ha nagyon nem tetszik,átmegyek biomérnökire, ott pedig több a lehetőségem dönteni, merre tovább. :) Elhelyezkedés szempontjából szerintem jó helyzetben vannak a tisztességes tudással rendelkezők (értem ez alatt, hogy nyilván nehezebb annak, akinek kettes a diplomája), a fizetés pedig (megnéztem a fizetesek.hu-n) szerintem elfogadható. Viszont ha úgy érzed, menni fog az egyetemi kémia, akkor inkább menj vegyészmérnöknek.:)

(még azt hiszem, lehet módosítani a sorrenden)

2015. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi utolsó! beírtam a biosz szakot is, de mivel ugyanannyi a pont mint a kémiára(minimum) így úgyse kerül arra sor, mert végső esetben a kémia szak lesz, ha a többire nem kerülök be.

egyre inkább az élelmiszermérnökin gondolkozok. és a biomérnök lesz szerintem a 2. átjárási lehetőség szerintem nincs, csak újrafelvételizés. talán vegyészmérnök és biomérnök között lehet, ott elég sok hasonló tantárgy van ahogy láttam.

sok sikert neked is!

2015. máj. 10. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!