Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szociológus mit csinál? Jól...

A szociológus mit csinál? Jól keres? El lehet vele helyezkedni? És a "Nemzetközi tanulmányok" alapképzés mire használható?

Figyelt kérdés
A BCE szakaira gondolok.
2015. ápr. 16. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
És erről lehet Mesterképzésre továbbmenni?
2015. ápr. 16. 16:54
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyik se túl jó választás. Ha jól benyalod magad valahova, akkor lehet állásod, de rengeteget kell puncsolni, plusz két nyelv kb. felsőfokon, főleg a nemzetközi tanulmányok esetében. Igazából ezek olyan szakok, hogy könnyű őket megcsinálni, de ha nem teszed oda magad az egyetem alatt, nem ismerkedsz össze mindenkivel, akivel érdemes, akkor nem fogsz jó munkát kapni.Szociológus vagyok egyébként, nincs munkám a szakmában.
2015. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

kedves második, talán oda kellett volna tenni magad...

Nálunk a 68 fős évfolyamból kettőnek nem volt állása az államvizsgakor...

2015. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

a szociológussal ha el is helyezkedsz, valószínű tróger munkád lesz, kevés fizuval.

van olyan ismerősöm aki oda jár. ő tényleg nagyon szereti, az évfolyamukban a legjobb, a tanárokkal is nagyon jóban van. róla el tudom képzelni, hogy jó munkahelye lesz


amúgy alapképzés a legtöbb helyen kevés, hiszen gondold meg. ha van egy álláshirdetés. te jelentkezel rá, az alapképzéssel. meg egy másik ember MA-val. szerinted kit hívnak be?

a hiányszakmákkal lehet elhelyezkedni alapképzéssel is

2015. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és tudtok olyan szakot mondani,amit BP-en el tudok végezni,NEM kell hozzá matek.!! stb
2015. ápr. 16. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as, valószínűleg nem szociológia szakra jártál, nézd meg mi van beleírva a diplomádba. Kezdjük ott, hogy ezen a szakon eleve sokan csak évekkel később államvizsgáznak, nagyon szétesik az összes évfolyam, tehát eleve kamu, hogy ti mindannyian államvizsgáztatok volna egyszerre az évfolyamból. Munkalehetőség pedig nincs sok, de egyébként a mi évfolyamunkról is mindenki dolgozik valamit, csak mondjuk a fele társaság olyan munkát talált, amihez nem is kell diploma.
2015. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Na most a szociológiához pont kell matek, de például a történelem szakhoz nem kell és rengeteg egyéb humán szakhoz sem, szóval ebben azért nehéz tanácsot adni, tanulj nyelvet, az mindig jól jön.
2015. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
de bizony szociológia szakra jártam. 80 fővel indultunk, ebből 68-an végeztünk együtt. Nem tudom, hol szerezted a tapasztalataidat, jó helyre kell járni, komolyan kell venni, ennyi.
2015. ápr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
ELTE. Egyébként éppen azt írtam, hogy komolyan kell venni, de nyalás nélkül hiába veszed komolyan. Ha pedig átgondolod, hogy minimum 500 fő végez évente szociológusként, akkor egyértelmű, hogy ennyi szociológusra semmi szükség nincs Magyarországon, persze jó esetben be lehet kerülni valami irodai munkára, mivel ez is diploma és bizonyos mértékig előnyt jelent, akiknek ez sem sikerül, azok kapják a teljesen rossz munkákat. Aki pedig rendesen ott volt mindig ahol kellett és mindenkivel lepacsizott, azoknak viszonylag jó állása van és akár még azt is csinálhatják, amit egy szociológusnak kell, vagy, amit tanultunk. Összességében jogász, közgazdász diploma százszor többet ér. De a szociológiánál még a nemzetközi kapcsolatok is jobb, pedig az is kamu szak.
2015. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!