Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen jó ha van laptop is...

Egyetemen jó ha van laptop is az asztali gép mellett?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, akkor az ELTE fizika szakára fogok járni, és apám azt mondta, hogy vesz egy laptopot, mert az egyetemen jó lesz, ha van. Ugyanakkor már van egy viszonylag jó asztali gépem, és valószínűleg nem kollégiumban fogok lakni, így nem biztos, hogy szükségem lesz rá. Főleg úgy, hogy már van egy okostelefonom, így ha csak meg kell néznem valamit az interneten, akkor azt telefonról is meg tudom tenni (ráadásul a telefon kevésbé WiFi-függő, mivel van mobilnet).

Már megnéztem pár hasonló témájú kérdést, de nem tudtam egyértelműen eldönteni. Ha mérnök lennék, akkor valószínű lenne, hogy hasznát venném (pl. a CAD miatt), de fizika szakon nem biztos. Az órákon való jegyzetelésre valószínűleg nem lenne alkamas, mert nehéz képleteket meg ábrákat csinálni, és főleg mert a hangos gépelés zavarna másokat, de elképzelhető, hogy más helyzetekben nagy hasznát venném.

Nagyon érdekelne olyanok véleménye, akik valamelyik egyetem fizika szakára járnak. Nálatok a diákok mekkora részének van laptopja? Mire használják? Mennyien viszik be az órákra? Az embereknek inkább laptopja vagy inkább netbookja van (esetleg tablet)?



2015. ápr. 17. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy hiper szuper asztali gépem, de vettem mellé egy hiper szuper laptopot. Igaz én mérnök infóra járok, de szerintem fizikán is roppant hasznos lesz. Ha másra nem, akkor ha összeültök haverokkal tanulni, vagy van egy baromi unalmas óra, amin van katalógus
2015. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem akkor volt jó, mikor babzsákfotelben punnyadva bírtam csak beadandót körmölni :)
2015. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Egyrészt jó, mert mobilis, azaz a büfében is írhatod a beadandót, másrészt senkit nem fog zavarni a pötyögés, főleg, ha megfelelő lapit veszel, harmadrészt a matematikai képletek miatt már most kezdjél barátkozni a LaTeX-hel.
2015. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerencsére a LaTeXet már ismerem valamennyire.
2015. ápr. 21. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!