Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve, ti hogy...

Kétségbe vagyok esve, ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
szóval tavaly érettségiztem,de nem jutottam be oda ahova szerettem volna így idén dolgoztam és gondoltam újra érettségizek végül bejelöltem az orvosikat,gyógyszerészetit,pszichológiát. Viszont úgy érzem nem akarok elmenni az érettségire,kiborultam teljesen,szerintem nem nekem való ez,szabadulnék a terhektől,nincs önbizalmam tanulni,félek hogy nem fogom bírni,teljesen szétcsúszott az életem már cigizek ,barátaim sincsenek senkim sincs :( Arra gondoltam inkább levelezőn kéne valamit és közbe dolgozni,mert itthon sem akarok lenni már,pénzünk sincs soha. vagy csak menekülök és selejtes vagyok? mit tegyek? annyira nincs kedvem!!!
2015. ápr. 19. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a cigit, kezdj pipázni (olcsóbb), aztán döntsd el, hogy a mostani munkáddal meg vagy-e elégedve. Ha nem, kell-e továbbtanulnod, hogy olyan munkát végezhess, ami jobb volna.
2015. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát igazából vágyok a tudásra,de selejtes vagyok :( a többi volt osztálytársam minden szakon királyul van,szeretik jól megy nekik blabla,én meg itt szerencsétlenkedek és még szép sem vagyok meg semmi... a mostani munkámnak lassan vége szóval mindegy,nem akarok családot se meg semmit,semmihez sincs kedvem olyan rossz minden..
2015. ápr. 19. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenkinek orvosnak lennie. Keress valami mást, ami érdekel és nem stresszelsz miatta ennyire.

Ha szereted csinálni, és jó is leszel belőle majd megjön az önbizalmad és az életkedved. :)

2015. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de akkor mi a fitty fenét csináljak? Hagyjam az érettségiket,amiért fizettem? Vagy nem tudom már :( azt se hogy mi illik hozzám..
2015. ápr. 19. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:

ha már kifizetted , meg a felvis 9ezret is..

akkor már menj el az érettségire mindenképpen!

meglátod hogy sikerül!

ha felvennének akkor kezdd el. még ha diákhitelből is élnél meg, akkor is jobban járnál pl a gyógyszerészetivel(direkt írtam ezt, mert ez összességében kevesebb év, hamarabb tudnál dolgozni mint orvosival)

de nem elmenni hatalmas hiba lenne. hiszem már ki van fizetve, legalább tud meg, hogy sikerülne -e

2015. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor selejtes vagy. Az meg szép, hogy vágyol a tudásra, de ehhez nem kell feltétlenül egyetemre menni. Ha egyetemre mész, elsősorban azért menj, mert fontos a karriered miatt.
2015. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha egy érettségit képtelen vagy letenni, felsőoktatásban rögtön kihullanál. Válassz valami szakmát inkább.
2015. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!