Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza kell-e fizetni a...

Vissza kell-e fizetni a képzés összegét?

Figyelt kérdés
Ez a második félévem az egyetemen. Arra lennék kíváncsi, hogy félév közben meg lehet-e szüntetni a hallgatói jogviszonyomat, azaz kiiratkozhatok-e az egyetemről? Ha igen, akkor vissza kell-e fizetni a képzés összegét?
2015. ápr. 19. 22:19
 1/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! Bocsi,hogy belekontárkodok a kérdésedbe,de én is pont a második félévemnél tartok,de gondolkodom,hogy abba hagyjam-e... Ez fel sem merült még bennem,hogy vissza kell-e fizetni.Illetve,egy másik iskolát már abba hagytam első félévben,és akkor nem kellett fizetni.Remélem,most sem kell.. :O :/
2015. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha első félév után hagyod ott a képzést, akkor nem kell fizetni, de a második félév esetén vagy később, már kell. Nem tudom, mi a menete a félévközi kiiratkozásnak, erről az adott intézmény tanulmányi osztályán érdeklődj.
2015. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem a tanulmányi osztályon de nem tudtak választ adni. Azt mondták, hogy ez nem az ő dolguk hanem az Oktatási Hivatalé, velük kell felvenni a kapcsolatot. A
2015. ápr. 20. 09:53
 4/7 A kérdező kommentje:

De viszont a szerződésben az áll, hogy alapszakon , osztott képzés esetén legfeljebb egy évig, osztatlan képzés esetén 2 félévig nem kell visszafizetni. Ugyanakkor a hallgatói jogviszony bejelentése után 60 napon belül értesit az Oktatási Hivatal a visszafizetendő összegről.


Saját tapasztalatokra lettem volna kiváncsi, hogy volt-e valaki ilyen helyzetben, hogy s mint kellett fizetni.

De még reménykedem abban, hogy nem egyáltalán nem is kapok e-mailt, nem kell fizetni :)

2015. ápr. 20. 10:01
 5/7 anonim válasza:

Jaj ,de nekem még valami olyasmi eszembe jutott ,hogy az első sulimnál beiratkozáskor aláírattak velem valamit ezzel kapcsolatban,de pl. itt meg nem...

Hát,nem tudom én sem.És akkor Te már tuti abba hagyod?

Ha esetleg úgy alakul,írd meg,hogy mi volt. :)

2015. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alá kellett irassák,másképp nem történik meg a beiratkozás. Mostmár nem szerződés hanem nyilatkozat formájában történik. Igen, biztos abba hagyom, de ha valami pontosabbat megtudok én is, irok :)
2015. ápr. 20. 11:26
 7/7 anonim válasza:
okés,köszi! :)
2015. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!