Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak iskolában...

Miért tanítanak iskolában olyanokat, amiket a büdös fene életben sehol semmilyen körülmények között nem fogok használni?

Figyelt kérdés

Ja, igen alapvető műveltség, mindenki ezzel jön. Nem érdekel.


Na most például a kémia mi a francnak nekem? Meg bárkinek is? Ráadásul emelt?


Matek... Oké, kell. De hogy én a pl gyökrevonást mikor fogom használni? Most komolyan. Egészségügyi suliba járok. Na most ha ne adja isten kórházba kerülök ápolónak, akkor mit kezdek vele? Gyökre vonom a betegeket???? Bár kórházban soha nem fogok dolgozni, ez csak példa volt. Sajnos ebbe a suliba vettek fel.

Vagy egy a sin meg cos vagy mi az isten. Betűből számolok ki számot. Mi értelme? Mi? Mi,Mi,???


A történelem... jó, ennek van valamennyi értelme, de minek kell olyan részletesen?


Ének... Minek, nem leszek én énekész...

Újra a kórházas példa.. Lekottázom a betegek szellentéseit?


Rajz... Kórházas példa: Lerajzolom a betegeket, mint dzsek rózt a titanikon??? (Direkt írtam így)


Tesi... Kézenállva megyek el a boltba két kiflit venni? Ja igen, nem felejtem el gyökrevonni és kivonni belőle a pít.



2015. ápr. 20. 22:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Azért hogy bárhova is kerülsz az életben ne legyél bajban hogy nem tudsz valamit... én sem tudtam soha minek nekem a matek meg a sok érthetetlen szar, de jelenleg meg ebből élek... mert így jött össze. Ha nem tanultam volna a suliban akkor felnőttként kellett volna elkezdenem, ami még rosszabb.

A tesi mondjuk egyértelmű hogy minek... azért hogy mozogjál eleget, az fiatalok nagy része csak a gép előtt ül, sportolni lusta, elmenni futni szerintük ciki, stb. Legalább a suliban mozognak kicsit.

2015. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet, hogy másnak szüksége lesz rá, és nem lehet mindenkivel külön szórakozni.


Másrészt a tesin nem árt az, ha minden részed megvan mozgatva. Ha például elgyengül a felső tested, akkor nem csak megütöd magad egy esésnél, de még a hátadat is meghúzhatod. Érdemes tudni a kézenállást.


> „A történelem... jó, ennek van valamennyi értelme”

Oké, ennek én nem látom értelmét…


Az éneket és a rajzot nem hiszem, hogy komolyan veszik (mondjuk a tesit se…)

2015. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez számodra nem egyértelmű, akkor nem leszel része a jövő elitjének.
2015. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen mindegy, ez a követelmény, és kész! Ugye te alapképzést kapsz a suliba lesz érettségid, lesz szakmád, de ezek érettségi követelmények! És ugye ezek azért kellenek ha ne adj isten úgy döntesz hogy egyetemre mész akár matektanárnak akkor ezek alapvetőek ahhoz hogy te tanárnak mehess. Az iskolában te alapképzéseket kapsz! Ezek kellenek, jól vannak összeállítva, nincs ezekkel semmi baj!

Azzal persze egyetértek hogy vannak olyan feladatok amik tiszta őrültségek, de alapvető témákat nem árt tudnia az embernek! Oké nem fogod használni de lesz aki igen, ert mérnöknek vagy matematikusnak készül. Kémia az életben alapvető! Takarításhoz is kellhet! Sőt a barátnőm takarítói szakmát rakott le a munkaügyi által, nem elég hogy neki érettségije volt kémiából, és ezt a takarítást is azért tanulta ki mert nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, és erre kényszerítették kb hogy kapjon támogatást, de ott a takarítói suliban ahol elég a 8 általános végzettség szinte követelték a kémiát olyan feladatok voltak hogy még én is néztem, pedig én gyógyszergyárban dolgozok, vegyi gépkezelőnek mentem, de átképeztettem magam labor asszisztensnek, ahol a középszintű kémiát fosásig kell tudnia az embernek, és azon belül vannak a szakmához kötött bonyolítottabb dolgok. Igaz hogy én jóformán a képzésen tanultak 10% át használom munkám során, a maradék 90% meg a számítógép végzi el helyettem, és nekem csak a papírmunkát kell elvégeznem, de ezek alapvetőek és kellenek!

2015. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Akkor menjünk a gyökerekhez. Most tegyük félre, hogy érettségi, szakma stb.


Miért kell nekem ezeket tudni? Minek? Ha nem érdekel. Vannak dolgok, amik érdekelnek, de azokat bezzeg nem tanítják. (nem kell rosszra gondolni)

2015. ápr. 20. 22:56
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű, hogy a tanultak alapján majd könnyebben utána tudsz nézni azoknak a dolgoknak, amik érdekelnek, illetve könnyebben meg tudod majd őket tanulni…
2015. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Oké, akkor azt mond meg nekem, hogy mit kezdek mondjuk a kémiával? A kémián belül is az emelt szintű szervetlen és szerves kémiával. Sajnos beleestem az új tantervbe, amiben ezek benne vannak.


Ráadásul a tanár sem komplett. Idióta kiabálós asztalcsapkodós nő.


Egyik órán eltörte a szemüvegét, mert valaki nem tudta a választ.

2015. ápr. 20. 23:07
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Rengeteg felesleges dolgot tanul az ember. Nem is csak az általános műveltség fejlesztése a lényeg, hanem ha van egy tankönyvi fejezeted egy természet- vagy társadalomtudományi témáról, akkor meg tudd jegyezni, meglásd az összefüggéseket, vissza tudd adni... Ez a készség nem árt ha tovább akar valaki tanulni. Hogy sok-sok minden teljesen felesleges abban igazad van, de ez van... Viszont két megjegyzésem még lenne...


Mi az hogy egészségügyi suliban minek a kémia?? Ha valaki tovább akar tanulni egészségügyi pályán akkor nagyon is kell a kémia...


Matekban meg nehogy már a gyökvonás meg sinus/cosinus fogjon ki rajtad...

2015. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Pedig ki fog, és nem fogom megtanulni. Anélkül is megvagyok.
2015. ápr. 20. 23:09
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó vagy megoldani a problémáidat nyavalygás helyett akkor...


Mesélj, melyik részével van a baj? Kémiából, matekból, biológiából (ami nem ökológia vagy növények), kérdezhetsz :)

2015. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!