Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS-be mi van ilyenkor? Mi...

SOS-be mi van ilyenkor? Mi tévő legyek, nem mehetek érettségizni?

Figyelt kérdés
Tavaly volt az érettségim 5 tárgyból-ebből matek alól fel vagyok mentve így biológiát választottam. Informatika a választott tárgyam. Infó és biosz sikerült, magyar, töri és az angol nem. Nem tehettem pótvizsgát, mert angolból megbuktam 12. év végén így abból nem is érettségizhettem. Beiratkoztam egy esti képzésre, itt magyar, töri és angol órákra járok be munka mellett. A matek felmentéses papírom lejárt, most tudtam meg, azt hittem, hogy ez örökre érvényes.
2015. ápr. 23. 22:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Így mondta a tanár, hogy ha nem sikerül elintézni még ebben a pár napban, akkor matekból is kell érettségiznem. De én nem tanultam matekot, nem tudok belőle elmenni vizsgázni. Kérdésem: van papírom bioszról és infórol, hogy sikeres vizsgát tettem tavaly, a bioszhoz oda van írva, hgy a matekot váltotta ki. Akkor, hogy hogy kellene érettségiznem matekból, ha egyszer már kiváltotta?

Amúgy nem nem tanultam, hanem autóbalesetem volt, műtétek rehabitáció,stb, nem tudtam felkészülni.

2015. ápr. 23. 22:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Először nem értem, hogy hogy nem tudtál egy 2-est összekaparni, illetve hogy tudtál megbukni angolból (+a tanár hogy lehetett annyira tapló, hogy az utolsó évben buktat meg...). Mindegy is, ami történt, megtörtént.


Olyan nincs, hogy érvénytelen a felmentés; ha valaki diszkalkuliás (gondolom arra kaptad meg a felmentést), akkor az nem olyan dolog, mint az influenza, hogy egy idő után kigyógyul belőle az ember; ugyanígy, ha valaki például súlyos autista, nála sem "évül el" a betegség; ezek alapján (logikai úton) nem hiszem, hogy lejárt a felmentésed. Mindenestre keresd fel a felmentést kiadó orvost, hogy mit lehet ilyenkor tenni.


De valószínűnek tartom, hogy ha neked van olyan papírod, hogy a matek helyett valami másból érettségiztél, akkor annak jónak kell lennie.

2015. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!


Kérdeztem, hogy mi van ilyenkor, el kell menni a nevelési tanácsadóhoz és majd ott meg mondják, hogy mi van. Meg kell hosszabbítani, vagyis újra kell egy vizsgálat, mert az a papír csak abba az iskolába szólt, ahova jártam tavaly. Új esti iskola ez, új papír kell, amin az iskolának a bélyegzője van. Csak az a baj, hogy egy ilyen vizsgálatra kb 4-5 hetet kell várni, nekem meg április 30-ig be kell mutatnom, vagy ha nem tudom mehetek érettségizni matekból. De ezt nem értem, hogy hogy nem jó a biosz, hisz kiváltottam már tavaly, nem értem. Azt mondta az itteni tanár úr, hogy mivel 4 fő tantárgy kötelező-nyelv, magyar, töri matek+ 1 választott-nekem az informatika volt, így most olyan, mintha 2 választottam lenne de a 4 fó tantárgy még mindig nincs meg.

2015. ápr. 23. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a matek tényleg főtárgy, több választottad pedig lehet. Igazából bármilyen tantárgyból leérettségizhetsz, a kötelezők viszont kötelezők. Szerintem érettségizni mindenképp mehetsz, maximum a matekon nem jelensz meg, közben pedig intézni kell a papírokat. Járj utána, ne hagyd elveszni a lehetőséget.
2015. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!