Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Waldorf módszer? Mivé válnak...

Waldorf módszer? Mivé válnak a Waldorf-ban nevelkedett gyermekek? Gondolok itt sikerességre, boldogságra, továbbtanulásra, pályaválasztásra, munkahelyi beilleszkedésre. Van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 24. 18:44
 1/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
52%

Inkább menjen a gyerek Kodály-iskolába és énekeljen napi rendszerességgel. Ennél jobbat nem tudok ajánlani...

és ezzel nem azt mondtam, hogy a gyerek mindenáron karmester vagy zongoraművész lesz, válhat belőle kiváló orvos, közgazdász, biológus, irodalmár, tolmács, de a zene (mint a lélek orvossága) mindig megmarad neki.

2015. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
A mamami.hu -n van külön waldorfos fórum az alter nevelés kategóriában. Ott hitelesebb véleményeket és eredményeket olvashatsz, mint amit itt kapsz olyan emberektől, akik még soha a lábukat sem tették be ilyen intézménybe.
2015. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adrian.Leverkuhn véleményével nem értek egyet maradéktalanul, mert attól függ, melyik Kodály-iskolára gondol. Én annó ugyanilyen megfontolásból vittem az egyik Kodály-suliba a gyerekemet, de sajnos a helyzet az, hogy köze nincs már ennek az eredeti kodályi elvekhez. Sőt, a gyerekeket idomított kis bábnak használják a tanárok a saját frusztrációiknak a kiéléséhez, egyáltalán nem számít, hogy élvezzék a zenét, csak az, hogy a tanár büszkén meghajolhasson a fellépések után – és büszkék rá, hogy a frusztrált, görcsös, megalázott kisgyerekek tökéletesen kiénekelték az adott hangokat.


Persze bizonyára vannak olyan, a Kodály-módszerre építő iskolák is, amelyek jók, és amelyekben a tanárok nem puszta eszköznek kezelik a gyerekeket.

2015. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Általános sulinak zseniális, jó értékrend, barátságos tanmódszerek, kedvező környezet. Volt egy osztálytársam aki ott tanult, zseniális volt, kedves, elfogadó, kreatív, ezeket a dolgokat ott tananyag szinten tanítják.


De! Ha ott szocializódik a gyerek kötelező az alter középsuli, különben a hirtelen szigor összetöri és magatartási problémái lesznek. Az alter és közép sulik NAGYON mások.


Középiskolában nem mennék oda, engem majdnem oda írattak, de nagyon dedós a szint. Olyan, mintha másodszor járnák az általánost, AKG, Poli sokk jobb alter suli, én utóbbiba jártam :):D

2015. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!