Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár pontlevonás középszintű...

Jár pontlevonás középszintű érettségin, ha nem középiskolás módszerrel oldok meg valamit?

Figyelt kérdés
Például nekem sokkal egyszerűbb és gyorsabb megoldani egy egyenletrendszert Cramer-szabállyal, vagy Gauss eliminációval, mint kifejezni először az egyik ismeretlent, megoldani vele az egyenletet, behelyettesíteni stb.

2015. ápr. 25. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár, de ha ennyire tudod, akkor jobban járnál az emelttel.
2015. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, de inkább a fizika emelt mellett döntöttem :)
2015. ápr. 25. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kimondod, és bizonyítod is a szabályt, akkor jár a pont. :)

Engem - igaz jó régen, még az egyszintű érettségi rendszerében - azért pontoztak le, mert nem mondtam ki az alkalmazott, nem középiskolai tételt.

2015. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem illenék. A feladat arról szól, hogy a meglévő ismereteid alapján adj választ a problémára. Hogy milyen módszerrel teszed, az bizonyos fokig irreleváns.
2015. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egyértelműen követhető a számolásod és az eredmény is helyes, akkor jár a pont a javítókulcs szerint is, amennyiben a javítókulcson kívüli más módszerrel oldod meg a feladatot.
2015. máj. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A matematika egy szabad világ, ahol sokféle úton el lehet jutni ugyanahhoz az eredményhez, és mindegyik egyformán értékes. Az érettségin is. Szélsőérték-feladatoknál például sokkal egyszerűbb lehet deriválni valamit, mint a középiskolás középegyenlőtlenségeket használni... Csak ugyanazzal a pontossággal kell dolgozni.
2015. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!