Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi, meg lehet ennyi...

Érettségi, meg lehet ennyi idő alatt tanulni?

Figyelt kérdés

Kicsit (nagyon) el vagyok csúszva a tételekkel, töriből és irodalomból csak kb. 4-4 van kidolgozva, nyelvtanból kb. 10 van meg rendesen.


Töriből összesen 22 van, irodalomból és nyelvtanból 20-20. Az írásbeli előtt már nincs időm ezekre (matekra nagyon kell készülnöm, töriből át kéne olvasnom a 4 könyvet, magyarból meg még mindig nem tudok normálisan elemezni), így május 9-től jónius 14-ig lesz lehetőségem tételeket kidolgozni és megtanulni.


Meg lehet csinálni? Milyen módszerrel? Mennyi időt tanuljak egy nap, milyen időközönként tartsak 5-10 perc szünetet?


Eléggé kétségbe vagyok esve... Tudom, hogy erre előbb kellett volna gondolnom, de eddig a matek nagyobb probléma volt, szinte semmit nem tudtam belőle, mostanra feltornásztam magam négyes szintre, úgyhogy kezdhetek aggódni a többi miatt...



2015. ápr. 26. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne húzd az időt tételek kidolgozásával. Olvasd el a könyvből, füzetből, ami kell a témához. Én amióta így tanulok, jó jegyeket szerzek. És persze nem megyek úgy vizsgázni, hogy vannak olyan tételek, amiket nem tudok. Előtte meg képes voltam a tételek kidolgozásával elcseszni az időt, megtanulni persze nem volt időm. Sokan beleesnek ebbe a csapdába.

Miért májustól lesz csak lehetőséged tanulni? Még csak április van, állj neki még ma, úgy máris nem csak 5 napod lesz.

2015. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem csak 5 napom lesz, május 9-től június 14-ig több, mint egy hónap. Az utolsó írásbelim május 8-án lesz, az első szóbelim június 15-én.

Május 9 előtt nem tudok nekiállni, mert az írásbelire kell készülnöm (van mit átnézni, a matekkal biztosan kész leszek, magyarból is, a nyelvek nagyon jól mennek, úgyhogy ott csak a törivel lehet gond, de a könyvek elolvasásán kívül másra nemigen lesz időm.)


Lehet, hogy tényleg nem érdemes kidolgozni a tételeket, akkor csak kihúzom a lényeget meg írok egy vázlatot arról, hogy milyen témákat kell érinteni az adott tételnél.

2015. ápr. 26. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, félreolvastam. Másjus 14-nek néztem valamiért.

Nekem is lesz vizsgám júniusban, majdnem 50 tétel csak az írásbeli. Nem vagyok hajlandó egyet sem kidolgozni. Előző vizsgánál sem tettem, mégis benne voltam a legjobb 10-ben. Legelső vizsgánál 3-mast kaptam, mert addig dolgozgattam a tételeket, amíg alig marad időm tanulni. Csak a felét sikerült és természetesen azt húztam, ami nem volt köztük.

2015. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor már biztos, hogy nem a kidolgozással fogom húzni az időt. :)
2015. ápr. 26. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:

én is idén érettségizem. a törit már kidolgoztam, begépeltem. kinyomtattam és egy mappába összefűztem.

szerintem sokkal egyszerűbb így megtanulni , ha nem kell vinni magaddal 10 füzetet amikor tanulni akarsz, hanem egyhelyen van minden.

miközben kidolgoztam a jó részét meg is jegyeztem.

magyarból hozzá se kezdtem, mert írásbelire úgysem kell.

a töri kellhet írásbelire, ezért dolgoztam ki.:)

jobb ha tudom már most.

szerintem egyetemen én se fogok ennyit szenvedni vele, de mivel itt 4 szóbelim lesz csak, erre fel akarok készülni maximálisan.

bár még egyenlőre az írásbelik miatt fáj a fejem

2015. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
énis főleg matekozok
2015. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt tudja esetleg valaki, hogy magyar szóbelin kb. hány percet kell beszélni az irodalom- és hány percet a nyelvtantételről?
2015. ápr. 26. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:

10 és 5

de szerintem lehet tanárfüggő is. nálunk így van beosztva. persze ha az egyikről többet tudsz, akkor arról beszélj többet. de mindkettőről beszélned kell különben nem kaphatod meg a pontot

2015. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szóval kaphatsz pontot, de ha 15 percig csak az irodalomról beszélsz, akkor a nyelvtan miatt értelemszerűen pontlevonás.
2015. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 28. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!