Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek államvizsgára...

Hogyan készüljek államvizsgára? Többi lent!

Figyelt kérdés
Egy hónapom van kb vizsgáig és erre van 150 tétel, az egyetemet korábban magolással oldottam meg, szószerint bevertem oldalakat és egy nap után elfelejtettem teljesen. Most ez már nem használható külön mondta is az egyik oktató h ne magoljunk! vázlatírást mondták meg kiemelést, de hogy álljak neki mikor van egy adott tétel, címében benne van mi tartozik oda és az van a könyvben 3 oldalon, ebből hogyan szelektáljak. Azt javasolták írjak egy oldalas vázlatot egy tételhez, hát megpróbáltam és 6 oldal lett belőle mert annyit gondoltam lényegesnek, bemagolni viszont nem megy... Mit javasoltok?

2015. ápr. 29. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen szakon tanulsz?
2015. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biológus
2015. ápr. 29. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy rajzolj, képeket hívj meg, ha nem tudod megjegyezni, egy adott tételhez mi tartozik. Kösd random baromságokhoz, tök mindegy mihez :D Akár, hogy egy betűvel kezdődik egy szó ( a hívószó) és ahhoz társítasz valami hétköznapit.

A képek hihetetlenül jók. Én nekem fel sem kellett szinte készülnöm az egyik vizsgámra, mert módszertanilag nagyon jó volt az oktatóm és mindehez rajzoltatott és akár álmomból felébresztve is tudom.

Tök mindegy, ha tételekhez nem tudsz lerajzolni valami. Annak a hívószónak az első szótagját vagy hangzásával párosítasz valami teljesen hétköznapi dolgot-- De tényleg, ilyen rettenetes baromságokat pl.: fehér akácnak nagyon sok kis levele van. Akác szó utolsó betűje a c, ami majdnem egy kör, és a körön rengeteg pontot tudsz megjelölni.. Tessék :D Lehet hülyeségnek tartod, de tényleg így fog eszedbejutni (legalábbis nekem ez a módszerem az ilyen magolósaknál)

2015. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!