Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom érettségi műelemzés?

Irodalom érettségi műelemzés?

Figyelt kérdés

Bevezetésként mit írjak?

Ha esetleg novella lesz akkor a novella jelentését és ennyi?


Köszi előre is!



2015. máj. 1. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy olyan bevezetést írj, amit aztán később ki tudsz fejteni bőségesen. A nyelvtanban fókuszmondatnak nevezik.

Sok sikert! :)

2015. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy tanították, hogy a bevezetőben megismétled a feladatot. Pl Fogalmazásomban Petőfi X Y versét fogom bemutatni azon keresztül, hogy az ambivalenciája hogyan hatott ki erre és erre és hogy meghatározza-e stb stb. Elég hosszú mondatok szoktak benne lenni. Én novellát válaszottam tavaly és beleírtam, hogy bemutatom a szereplők érzésvilágát stb. Bármit oda lehet irni. Érdemes azokat a pontokat belevenni, amelyek a fogalmazásod alappilléreit fogják képezni. Pl versnél vmi jellegzetes ritmus, szóhasználat, bármi. Ügyelni kell arra, hogy a befejezés közel azonos mennyiségű legyen, mint a bevezetés.


Mondjuk őszintén szólva kicsit értetlenül állok a kérdésed előtt. Nálunk tz-k külön részét képezték utolsó 2 évben a több oldalas fogalmazások. Ugyanolyan jellegű volt, mint az érettségi, csak az adott tananyaghoz volt kötött. Meg volt kisérettségi. Csak az nem tanult meg elemezni, aki nem akart.

2015. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!