Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Unom a tanulást, elegem van...

Unom a tanulást, elegem van mit tegyek? Ötletek?

Figyelt kérdés
Tanulnom kéne az érettségire( biosz-kémia emelt),de annyira fáradt vagyok,unom,nincs kedvem hogy azt elmondani nem tudom. VISZONT alig van már időm,hogyan motiváljam magam? Orvos akarok lenni,de ha ennyitől megakadok mi lesz később? Olyan érzésem van,hogy képtelen vagyok ismételni,érdekel akarom tudni de elegem van jelenleg. Ez a brutál álmosság idegesít a legjobban ittam kávét,energiaitalt és édesdeden elalszok ha nem figyelek oda. Jó való igaz az elmúlt pár napban nem vittem túlzásba az alvást..
2015. máj. 2. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont ez motiváljon, hogy orvos akarsz lenni. Ne add fel ilyen könnyen! :)
2015. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor vannak ezek az érettségik de szerintem még van rá 1-2 heted, én azt mondom tegyél szabaddá 2 napot és pihend ki magad! A jegyzeteidet, tételeidet gyakorlófeladataidat jól tedd el hogy még véletlenül se néz rá! Utána már kezdhetsz tanulni. Vizsga előtt 1 nappal mg egyáltalán ne tanulj semmi!


Ha orvos akarsz lenni akkor meg kell tanulnod úgy tanulni hogy legyen időd a pihenésre is mellette! Bátyám 25 évesen már az utolsókat rúgja az egyetemen és már gyakorlata is van, és ő is eleinte szinte úgy nézett ki mint egy zombi mert éjszakákat görnyedt a laptopja előtt hogy tanuljon és sokszor volt olyan hogy elkésett elé fontos előadásokról mert annyira ki volt merülve hogy vödör vízzel is alig tudott felkelni. Akkor az egyetemen az egyik professzorjától kért segítséget akinek a pszichológiai, pszichiátria is az egyik szakterületei közé tartoznak és ő javasolta neki azt hogy 2 napot adjon magának dobjon el mindent és töltse aktív, pihenéssel, csináljon amit akar, aludjon is jó sokat, és szellőztesse ki az agyát a friss levegőn. A tanulási idejét is töltse úgy hogy ne fáradtan álljon neki tanulni amikor hazamegy az egyetemről hanem pihenjen 2-3 óra hosszát mindegy hogyan lehetőség szerint a friss levegőn is legyen jó 1 órát és akkor feltöltődve könnyebb lesz. Én sokszor a friss levegőn tanulok főleg ha jó idő van. Én az érettségire 5 éve kint az udvaron napon feküdve bikiniben olvasgattam a tételeimet és azt tapasztaltam hogy sokkal jobban megmaradtak bennem a dolgok mint ha a négy fal közt tanultam volna a szobába ahol nem volt olyan jó friss a levegő.

2015. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tavaly be se adtam az orvosira a jelentkezésem,mert fostam hogy gyenge vagyok hozzá :( de szeretném tudni is az anyagot mert érdekes tényleg csak megtanulni ne kéne :D
2015. máj. 2. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én ugyanez vagyok, csak ápolóban :( Tényleg csak pár nap pihenés segít.
2015. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kitartást utolsó! :) most sikerült magamra erőszakolnom fél óra tanulást,muszáj haladni így vagy úgy. Rosszul vagyok kissé,de bírni kell.
2015. máj. 2. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyetemen is ez lesz, főleg a vége felé. Az utolsó szigorlatomra már alig bírtam rávenni magam, pedig amúgy szeretem sulit:D


Baromi nagy hülyeség egyébként keveset aludni. Azzal aztán semmivel sem lesz jobb. Normálisan pihend ki magad, csak úgy lehet tanulni. Napi 8 óra alvás kell.

2015. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak közbe dolgozok is szóval sietős a dolog,kipihenten tényleg jobban megy :)
2015. máj. 3. 12:40
 8/8 anonim válasza:
Szarok ezek az egèsz tudomànyok,engem is megőrìt mindegyik. Nèha szeretem csinàlni,de nem mindennap 500 fèle bullshitet.
2017. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!