Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki választotta az érvelő...

Kovacs.aliz95 kérdése:

Ki választotta az érvelő fogalmazást?

Figyelt kérdés
Én az idő a miénk-es érvelést választottam, és attól félek, h. félreértelmeztem kicsit a témát. Az orosz csinovnyik irodalomról írtam ( meg Kafka átváltozásáról) mert ők is elpazarolják az életüket csak éppen más módon. Ők pont az ellentettjei Seneca elméletének, ők nem használják ki az élet adta örömöket. Szóval az lenne a kérdés h ez nagyon nagy tévedés-e és h ezért mennyi pontlevonás jár?

2015. máj. 4. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dehogyis! Ezek tökéletes példák, teljesen kapcsolódik a problémához.

Szerintem nekem több aggódnivalóm van, mert én nem az idő kihasználásáról szóló példákat hoztam, hanem aminek az időhöz van köze valamilyen formában, de kapcsolódott amúgy a szövegkörnyezetbe, hátha nem tűnik fel a tanárnak, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam. :DDD De lehet kötekedni is, hisz az időhöz való viszonyt kérdezték.

2015. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) hát reménykedjünk a tanárok jóindulatában
2015. máj. 4. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
en is a csinovnyikosat irtam meg szerintetek az odusszeia is idevalo? azt a 20 evet o is elpazarolta az eletebol onhibajan kivul.. vagy felejtos? ugy izgulok, hogy milyen lesz :/
2015. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Novellaelemzés :I
2015. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is érvelőfogalmazást írtam. Seneca állítása mellett álltam ki-de persze ellene is lehetett volna-.

A Bibliát, Az ember tragédiáját, Bede Annát és a Pál utcai fiúkat írtam bele. Lehet nem a legjobbak-sőt,de ezek jutottak az eszembe,és amennyire csak tudtam kapcsoltam őket valahogyan az időhöz. Szerintem az is teljesen jó amit te írtál,főleg ha jól alátudtad támasztani miért ezeket írtad bele :)


Hajrá,már csak pár nap!

2015. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Krúdy Szindbádját választottam mert Szindbád még mindig a múltban él, meg az emlékeket keresi meg ilyenek, meg az impresszionistákról írtam (Tóth Árpád Körúti hajnala), mert azok meg eleve egy pillanatot akarnak megragadni. Plusz, mivel más nem jutott eszembe, Déry Tibor Szerelem novelláját, mert B.-nek elraboltak 7 évet az életéből.
2015. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én kicsit máshogy álltam a dolgokhoz... J.K. Rowling Harry Potterjét írtam bele, John Green Csillagainkban a hibáját meg az ember tragédiáját. Tekintve, hogy nem volt megszabva, hogy a 4 év alatt tanult irodalmi alkotásokról kell írni, és az sem volt kikötve, hogy különböző korszakokból vagy századokból válasszunk. Kötődik az időhöz? Akkor mehet.
2015. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én megoldottam, hogy a Rómeó és Júliát is hozzákapcsoltam az időhöz. :D Beleírtam, hogyha Rómeó nem akkor jön vissza Júliához, amikor az altatóital hatása alatt van, akkor lehet nem haltak volna meg mindketten. Nekem sem jutott eszembe relevánsabb példa, de legalább megpróbáltam meglévő tudásomból kipréselni valamit. :D
2015. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Haha, én is emlegettem a Csillagainkban a hibát. Továbbá idéztem a Harry Potterből is. És az orosz realisták felesleges embereiről is írtam. Kosztolányi verseiről írtam még, hát reménykedem. :D
2015. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ivan Iljics halála, Ember tragédiája, Ágnes asszony...

Meg a befejezésbe Pató Pál úr. (Ne halogasd az élet kötelességeit, vagy valami ilyesmi volt a megadott idézetben :D)

Én magából a megadott szövegből indultam ki, és szép sorban belefűztem a műveket.

Éppen hogy meglett a 3 oldal.

Remélem jól sikerült :)


Sok sikert a matekhoz!

2015. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!