Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a történelemnek?

Mi értelme van a történelemnek?

Figyelt kérdés

Már bocs, de én nem vagyok kíváncsi arra, hogy Krisztus előtt több ezer évvel a Józsika meg a Pannika mit csinált, ennek ellenére rám kényszerítik, hogy tanuljam meg. Szerintük egy kicsit is érdekli ez a mai fiatalokat? Akit érdekel, az tanulja meg, járjon utána szabadidejében, de a töri órák helyett lehetne akár matematika vagy nyelvtan, amit hasznosítani is tudunk az életben. Mi a véleményetek erről?


15/f


2015. máj. 4. 17:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Alapműveltség.
2015. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja, és azzal még kiegészíteném, hogy amit tanítanak nekünk annak 80%-a valószínűleg vagy meg sem történt, vagy teljesen máshogy volt, mint ahogy meg kell tanulnunk.
2015. máj. 4. 17:33
 3/29 A kérdező kommentje:
Alapműveltség.. A tanárok is mindig ezt mondják. :D
2015. máj. 4. 17:34
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem érdekel, akkor ne tanuld. Nem kell mindenkinek műveltnek lennie, kell olyan is aki a benzinkúton lemossa a szélvédőmet.
2015. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Nyugi én is utálom a történelmet. Irtózok tőle, szó szerint rosszul vagyok, egyes töri órától. Nem is érdekel.

Matekból gyenge vagyok, de szívesen ülnék inkább ott.

2015. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Mert ebben a tanároknak igazuk van. Ha nem érdekel, hát nem érdekel, akár meg is bukhatsz belőle, ha nem akarod tanulni.
2015. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Én sem látom értelmét annak, ahogy tanítják... A fontosabb eseményeket, mint pl. a világháborúkat még megértem, de minek kell pl. mindenféle spanyol örökösödési háborúról meg mit tudom én miről tanulni? Kit érdekel, most komolyan?
2015. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Uh kérdező...

A töri kb a legfontosabb, ismernünk kell a múltat, hogy az emberiség ne követhesse el még egyszer ugyanazokat a hibákat.

Te is, ha kiskorodban megégeted magad, utána tudni fogod, hogy nem szabad a tűzbe nyúlni. Hát ezt nem csak egy ember életéről lehet elmondani, hanem az egész emberi faj életéről.

(Mielőtt azt hinnéd, én sem szerettem magolni az évszámokat, és anno a töri volt nekem a legnehezebb érettségin, de attól még amit írtam, azt úgy gondolom.)

2015. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%

tökéletesen egyet értek veled kérdező (már rég kinőttem az iskolapadból), de soha nem fért az én fejembe sem, minek ennyi szar fals információt észben tartani

egy 2-es bőven elég töriből

2015. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
90%
Az agymosás egyik formája. De van még...!
2015. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!