Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol érettségin levélírásnál...

Angol érettségin levélírásnál mennyire veszik komolyan ezt a + vagy - 10%-ot?

Figyelt kérdés
Szavak számáról beszélek....tudnátok adni néhány tanácsot, valamit a formai megszerkesztettségében mire kell figyelnem?......pl:rövid levélnél írom ,hogy hello/szia vki és a következő sorba bekezdés nélkül írom a szöveget....a végénél meg megint következő sorban a búcsúzást?....nagy levélnél meg akár sorokat is kihagyhatok és tudtommal kellenek bevezetések?.......egyéb dolog amire figyelnem kell? ....eddig igazakat írtam?.....piszkozatot írni lesz időm szerintetek?....ahova nem írtam semmit azt miért kell áthúzni?......segítsetek....előre is köszi........de a legfontosabb: fontos ez a 10% mert négy-öt szóval mindig többet írok :/

#levél #feladat #nyelvvizsga #írás #nyelvtan #szótár #pánik #2015 #angol.érettségi #szószerkesztés
2015. máj. 4. 17:43
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én tavaly érettségiztem angolból előre hozottan így hál' Isten ez most kimarad.

szavak számát úgy tudod a legegyszerűbben megszámolni ha megnézed az első egy két sorod, megszámolod hogy egy átlag sorba hány szót írtál és azt szorzod meg a soraid számával. így kapsz egy kb értéket. A javító tanár is így fogja megszámolni ha gyanúsan kevésnek vagy soknak tűnik. Nem fogja szóról szóra megszámolni. :)

Köszép szinten van hogy el is kezdik neked a levelet.


Dear XY,


I'm sorry I haven't written before, but I've been very busy....


stb.


A rövid írásnál nem nagyon kellenek bekezdések, az általában néhány mondatos kis szöveg. Ha tartalmilag többet kér vagy úgy logikusabb nyugodtan veheted mondjuk két bekezdésre, ezért nem vonhatnak le pontot.


Hosszú levélnél arra figyelj, hogy minden szempontot külön bekezdésben legalább 3 mondatban fejts ki. Ha kér formai elemeket pl dátum, cím, stb akkor ne maradjon le. Szerintem a bekezdések között nem kell sorokat kihagyni. Egyszerűen csak jól láthatóak legyenek a bekezdések felesleges sorokat kihagyni, főleg ha közbe javítanál valamit akkor csak a helyet veszed el magadtól.

A végén új sorban az elköszönés és megint új sorban az aláírásod. Én így tanultam.


Piszkozatot akkor érdemes írni egy az egyben ha gyorsan tudsz dolgozni és úgy érzed elég lesz az időd. Ha tudod, hogy szótárazgatnod ekll közben és lassabban megy kicsit akkor azt tanácsonolom hogy piszkozatként egy vázlatot készíts magadnak. Szedd össze a gondolataid a témában, a bekezdésekhez a szempontoknak megfelelően mit írnál, akár magyarul először és mellé angolul, aztán a tisztázati lapra mehet a kész szöveg, szép kerek mondatokkal. :) Ne parázz, középszinten nem olyan vészes és általában jószívűen értékelik. :) Persze ez tanárfüggő is, de nem lesz gond!


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert!

2015. máj. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Apropó, azt én sem tudom pontosan miért kell áthúzni de feltételezem azért, hogy utólag ne lehessen beleírni a nem kitöltött feladatokba. Ha valamit nem tudsz, vagy nem jut rá elég időd, és nem töltöd ki akkor az a feladat ott le van zárva. Gondolom ezzel akarják elkerülni h pl fű alatt beleírjanak a dolgozatodba még. De ez csak az én tippem.
2015. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod....hát én az utolsó pár napban fogok sok levelet írni...és majd ott kiderül,hogy gyorsan tudok e haladni :)....még egyszer köszönöm válaszod
2015. máj. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!