Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mai emelt töri érettségi...

Mai emelt töri érettségi kinek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Én kicsit nehéznek találtam.

Hiányoltam a Kádáros esszét, de 56-nak örültem, a kiegyezéses is egész jó volt illetve a Szent István-os, második vh-t választottam még de inkább a világkereskedelmet kellett volna.

összességében szóbelivel együtt egy 65 %nak nagyon örülnék , hát majd meglátjuk.

Félek hogy a javítótanár nagyon lepontoz és ha meglátja a szörnyen ronda írásomat lehet ki se javítja -.-

I. rész szerintem elég nehéz volt legalábbis az első fele számomra, a második fele szerintem jó volt


2015. máj. 6. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Hát pedig könnyű volt az, csak rendesen át kellett ismételni a dolgokat. Nekem is 60-70 között lesz, de csak mert tényleg semmit nem tanultam rá, és néhány résznél tippeltem.
2015. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljesen egyéni szubjektív vélemény hogy kinek volt könnyű meg kinek nehéz.

Nekem nehezebb volt , biztos nem én vagyok az egyedüli aki így van vele. Én nem történész akarok lenni, és nincs akkorra háttértudásom se. Majd kiderül, azért bízok magamban. :)

2015. máj. 6. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
A teszt első fele(athén, francia rendiség, merkantilizmus) baromi nehéz volt, viszont a többi ment könnyen. Esszénél 56,világker,monopólium,kiegyezést választottam. Ne volt olyan nehéz kb 85%-ra számítok szóbelivel együtt
2015. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első része nagyon nehéz volt

kifejtőknek örültem

2015. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az első részben szerintem a legtöbb feladatnál ott volt a megoldás is a forrásokban / képeken. Én úgy éreztem, hogy csak 1-2 helyen kérnek egyéni tudást. :) de örülnék,ha már felkerülne legalább egy nem hivatalos megoldás ..
2015. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az első három baromi nehéz volt, szerintem azokon többet tököltem mint az összes többin együtt. A vége felé már-már nevetségesen egyszerű volt. A 2. részben elég jó volt a kínálat. 2 rövidnek én '56-ot illetve Mária Terka és II. Jóska jobbágyintézkedéseiről elmélkedtem. Pont írtam ezekről esszét még a gyakorlás során, szóval muszáj volt ezt választanom :D. Hosszú esszének Zrínyi volt az egyik, a másik meg a kapitalista világgazdaság, de sajna az utóbbiból elég sok dolgot kihagytam.. Mikor megláttam a Második világháborút felcsillant a szemem, de pont a legrosszabb témát kérdezték.(Szövetségesek együttműködése) Én képtelen lettem volna arról összefüggően írni, értem én, hogy ott van a rengeteg konferencia, de nincsenek meg azok a mozgatórugók mint mondjuk a világgazdaságosban, amiről lehet mesélni bőven.
2015. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első rész könnyű volt, kivéve a francia rendiséggel kapcsolatos feladat.

Második részen örültem a II. világháborús esszének, meg a II. Józsefesnek, azok szerintem jól sikerültek. Az Oszmán Birodalmas is viszonylag ment, a 2 háború közötti magyar annyira nem, de szerintem az ötös mindenképpen megvan.

2015. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem összeségében szóbelivel együtt, 85%-os lett :)
2015. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!