Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Év végi osztályzáskor, az...

Év végi osztályzáskor, az egész évet nézik? Ti mit csinálnátok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos tanuló vagyok. Kémiából vannak gondjaim. Aránylag jó tanuló vagyok, nem kitűnő, de 4.5 felett. Kémiából tavaly mindig rendesen tanultam, és értettem is, de 8. első félévében elvesztettem a fonalat.

Mivel nem értettem, próbáltam egyszerűen bemagolni, de egy idő után már nem volt elég hozzá a magolás, mert meg kellett érteni, hogy meg tudjunk oldani feladatokat. Itthon nem igazán tudtam senkivel megbeszélni, a szüleim nem voltak túl jó tanulók, úgy hogy nem igazán értenek az ilyesmihez. Próbáltam sok kiselőadást vállalni, de a kémia tanárom már nem engedi hogy többet készítsek. Amit valahol meg is értek. Kémián nálunk az a rendszer, hogy van 3 nem kérésünk dolgozatnál, ha nem sikerül. Nem rég hiányoztam hosszabb ideig, és a tanárom kiosztotta a felhalmozódott dolgozatokat, a barátaim hiába próbálták, kaptam rá jegyeket. Szóval első félévben kiselőadások miatt csak ötösöm volt, második félévben viszont csak egyesem van. Év végéig már max. csak 1-2 dogát írunk. És nagyon félek, hogy hányas leszek, mert kicsit jó-pofira is megy a dolog. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy ki hányast kap. A dolgozatokért nem igazán kapunk rész pontokat, szóval arra is teljesen más jegyek születnek, még ha sokan egymásról másolunk is. Nem igazán írunk témazárókat, eddig ebben az évben egyet írtunk. Általában az ilyen dolgozatok is rettentő kevés pontot érnek. Bonyolult, összetett feladatért, volt olyan, hogy egy pontot kaptunk. Tavaly olyan dolgozatunk is volt, aminek a vég pontszáma 5 pont alatt volt. Szóval tulajdonképpen kettes-hármast nem is lehet kapni. Csak egyest, négyest, ötöst, mert ha egy többrészes feladatban, valamit elrontunk, és ha az csak egy pontot ér, akkor nem kapunk érte semmit. A dogák is teljesen kiszámíthatatlanok, gyakran az időjárástól függ, ha süt a nap írunk, ha nem süt nem.

Év végi osztályzáskor az egész év számít?? Mert akkor meg lenne a 3-as. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Amúgy én úgy gondolom, hogy nem csak kémiából, de a többi tantárgyból is sok teljesen fölösleges dolgokat tanítanak, aminek semmilyen hasznát nem vesszük az életben. Mert én azt még értem, hogy mondjuk bioszból is megtanuljuk az egyes állatfajokat, meg az emberi testet, de szerintem nem kéne azért az apróbetűnek az apróbetűjéből is dolgozatot írni. Mert ennek a tudásnak a 90 százalékát ugy is elfelejtjük! És megértem, hogy egyes dolgok hozzá tartoznak az alapvető műveltséghez, mert ez tényleg jogos! Teljesen egyet értek vele! De hogy a papucs állatka és a zölt szemes ostoros egysejtűek sejtmagjai az állat mely részén helyezkednek el... de ez már kicsit el tér a kérdésemtől. Szóval továbbra is a véleményeteket kérném, ti mit kezdenétek ilyen helyzetben, ahogy most én állok kémiából???


L14



2015. máj. 7. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Már felvettek középsuliba, úgyhogy tök mindegy, hogy hányas leszel belőle. Ne foglalkozz vele szerintem.

Amúgy igen, általában az egész év számít. :D

2015. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Evvegen az egesz eves teljesitmenyre kell h jegyet kapj ugyh ne aggodj! Egyebkent nekunk is hasonlo dolgozataink voltak fizikan: a max pontszam 5 vagyis ha kettot vesztesz akk 3as xD egyebkent valamennyi haszna nyilvan van annak amit tanitanak de en szemely szerint pl nem vagyok kivancsi a sejtek felepitesere :DD ennek ellenere megtanulom es neked is ezt kene tenned, nem menekulhetsz abba h ez ugyse tul hasznos
2015. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!:)
2015. máj. 25. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!