Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Nem tudtam megjelenni...

FONTOS! Nem tudtam megjelenni az előrehozott idegennyelv érettségin saját hibámon kívül, mikor és hogyan tudom majd letenni?

Figyelt kérdés

Ma (2015. május 8.) lett volna a német érettségim írásbelije. Előrehozottan tettem volna (emelt szinten), a többi tárgyból csak jövőre kell érettségiznem , mert akkor leszek végzős.

Az írásbeli vizsgán nem tudtam megjelenni, mert megbetegedtem és olyan rosszul voltam, hogy nem tudtam felkelni.

Utánakerestem a neten, az erre vonatkozó törvényben az van írva, hogy ha saját hibáján kívül (példának betegséget, balesetet írnak) nem tud valaki megjelenni a vizsgán, akkor pótlóvizsgát tehet.

Mivel ez az érettségi időszak (2015. tavaszi) a mai nappal véget ért, legjobb tudomásom szerint akkor a következő érettségi időszakban (2015. ősz, szeptember 5-ig lehet rá jelentkezni) tudnék levizsgázni németből.

És itt kezdtem tanácstalan lenni... Amit nem tudok:

-hogyan tudom igazolni, hogy beteg voltam, azért nem jelentem meg? ha most elmegyek az orvoshoz, ő ír egy diagnózist, azt a pótérettségire jelentkezéskor bemutatom, az megfelelő?

-mi egy pótérettségi jelentkezésnek a pontos módja? egyáltalán miben más az, ha jelentkezem az idei őszi érettségi időszakban németre és bemutatom róla a cetlit, hogy én egyébként tavasszal már leérettségiztem volna csak beteg voltam, mint ha valaki csak simán jelentkezik? számít-e az, hogy nekem egy jelentkezésem (mostanra) már dokumentálva van? kin keresztül kell a hivatalos részét intéznem, beszéljek az iskolaigazgatóval vagy a titkárral? ÉS egyáltalán van-e arra valami törvény, hogy előrehozott nyelvi érettségit (esetemben annak a pótlóját) lehet-e az őszi időszakban tenni vagy sem?

-és, csak hogy még ennyire se legyen egyszerű a dolog, a felvi.hu-n olvastam egy olyat, hogy egy édesanya afelől érdeklődött, hogy ha a lánya külföldön tartózkodik és nem tud hazajönni az érettségi idejére, akkor hogyan érettségizhet le a lány, és a válaszban szerepelt az, de ennél semmivel sem részletesebben fogalmazva, hogy "Egyes esetekben az írásbeli vizsga szóbelivel kiváltható."... na most ez azért érdekelne engem, hogy milyen esetekben és pontosan hogyan, hova kell bemenni vagy mit kell aláírva beküldeni ehhez, mert hogy a szóbelire még ebben a vizsgaidőszakban simán el tudnék menni, mert hogy június elején lesz és addigra jobban leszek. azt, hogy vajon mennyivel lenne nehezebb/összetettebb egy hagyományos szóbelinél, már ha az lenne, azt meg sem merem még kérdezni. :D


HA BÁRMIT TUDTOK SEGÍTENI, akár voltatok ti vagy valaki ismerős hasonló helyzetben, akár csak jobban informáltak vagytok mint én, kérlek írjatok, mert tényleg fontos! Köszönöm.



2015. máj. 8. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudsz (utólag) szerezni orvosi igazolást?
2015. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szinte biztos, hogy tudok.
2015. máj. 8. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy megpróbáltál utánanézni, de csak félig sikerült, ami nem is csoda, mert ezeket a jogszabályokat nem gimnazisták számára készítik.


Pótlóérettségi létezik, pótérettségi nem, tehát a kettő nem ugyanaz. Viszont ezt nem önállóan kell intézned! Az erre vonatkozó szabályok nem törvényben, hanem a 100/1997-es kormányrendeletben vannak.

Az első dolog, hogy holnap vagy ahogy tudsz, bemész az igazgatódhoz, és beadsz neki egy írásbeli kérvényt, hogy ezért és ezért nem tudtál elmenni, orvosi igazolás mellékelve, és kéred a pótlóvizsga lehetőségét. Ha nem vagy 18, szülő is írja alá. Az igazgató háromféle határozatot hozhat (mindegyik esetben megjelölve a fellebbezés lehetőségét is!):

1. Nem fogadja el a mentségedet, megbuktál, a rendes érettségin jelentkezhetsz újra bármilyen szinten vagy helyette másik nyelvből.

2. Elfogadja a mentségedet, és lehetőséget ad, hogy az írásbelit szóbelivel váltsd ki. Ez neked a legjobb, ekkor egy napon két szóbelit fogsz tenni németből, és az egyik kiváltja az írásbelit.

3. Elfogadja a mentségedet, de a teljes vizsgát pótoltatja, azaz újra írásbelizni kell. Ez esetben az új szabályozás szerint ezt csak a rendes érettségi időszakában teheted meg, jövő tavasszal. Gyakorlatilag ez nem sokban különbözik az elsőtől, csak jobban néz ki, és ha ne adj isten a pótlóvizsgán megbuknál, akkor van még egy ingyenes dobásod. (Gondolom, ez nem olyan érdekes neked.)


(Fölösleges a kérdésbe nagybetűkkel belekiabálni, hogy fontos, mert mindenkinek fontos a saját kérdése, azért teszi fel, ez inkább elriasztja a válaszolókat.)

2015. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett
2015. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tavaszi érettségi időszak még kicsit sem ért végett
2015. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És olvasod a válaszokat is?
2015. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olvasom. :D Csak válaszolni nem volt még rájuk időm eddig. Köszi mindenkinek! Az igazolásom megvan, a többinek a napokban járok utána.
2015. máj. 12. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!