Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki korepetál engem fizikáb...

Valaki korepetál engem fizikából? 7. osztályos tananyagról van szó, még egy 1-es és megbukok. Valaki akinek van szabadideje és ért a fizikához segítene?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 14:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
Miből szeretnél segítséget? Egy kicsit pontosabban fejtsd ki... Mechanika? Elektromosság?
2015. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A folyadékok, gázok nyomása, felhajtóerő, területkiszámítás a sűrűség és a felhajtóerő segítségével, hidrosztatika
2015. máj. 8. 14:44
 3/13 anonim válasza:
Képleteket tudod?
2015. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyet tudok: V kiszorított X ró folyadék X g
2015. máj. 8. 16:28
 5/13 anonim válasza:

Hát, márpedig a képleteket muszáj lesz megtanulnod...

Igazából semmi más nem kell hozzá. Sose szerettem, de valamennyire értettem. Itt csak magolni kell.


A nyomás képlete ugye p=F/A, vagyis a testre kifejtett nyomóerő elosztva a test felszínével.


Felhajtóerő: F=Vt*ró f*g, ahol Vt a test térfogata, amit a vízbe helyezünk, a ró f a folyadék sűrűsége, ezt mindig megadják, g pedig a gravitációs gyorsulás, általában ez is meg van adva, egyébként 10 a kerekített értéke.


Magyarán, a képlet azt jelenti, hogy a folyadékba merülő testre a folyadék mekkora felhajtóerőt fejt ki.

2015. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Mikor írtok? Illetve adj egy-két feladatot, aztán leírom neked levezetéssel együtt, hátha megérted.
2015. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez lenne az egyik feladat:


Egy 50cm vastagságú jégtábla vízből kilógó része felére csökken,ha egy 100kg-os tömegű ember rálép.

Mennyi a jégtábla területe?

a jég sűrűsége 900kg/m3


Ha le tudnád vezetni és elmagyarázni örökre hálás lennék!!


Kedden írun :(

2015. máj. 9. 11:04
 8/13 anonim válasza:

Ez a kérdés nem egészen érthető, mert nincs benne elegendő ismeret... Valami olyan nincs, ami a tk-ban le van írva, vagy a füzetedben?

EGyébként én gimis vagyok/voltam, nekünk utoljára a lengések, meg hullámok, magfizika stb. volt...

2015. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy 5kg tömegű fahasáb magassának 3/5 részéig bemerülve úszik a vizen. Mekkora a fahasáb sűrűsége?
2015. máj. 12. 10:54
 10/13 anonim válasza:
Az nincs megadva, hogy milyen magas a fa?
2015. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!