Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerdán biosz érettségi és...

Szerdán biosz érettségi és úgy érzem nem tudok semmit. Szerintetek az hasznos lenne ha megcsinálnám a régi érettségi feladatsorokat?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy egyébként tanultál már rá, akkor ne izgulj, elő fog minden jönni a kellő időben. :)

Esetleg készülj úgy, hogy csak olvasgass, nézegess biológiai albumokat, könyveket, ha valami érdekes, jobban megragad az ember fejében.

De a régi feladatsorok megcsinálása is hasznos, legalább jobban ráállsz a feladattípusra.


Ha azért nem tudsz semmit, mert eddig elbliccelted a tanulást, akkor pedig keresd meg azt az osztálytársadat, aki bioszból a legjobb, és kérd meg, hogy mondja fel neked a lényeg lényegét egy-két órában. Meglátod, az ember fejébe nagyon beleragad így is, ami kell.


Szerdán pedig írj mindent, ami eszedbe jut! Próbáld logikusan összekapcsolni a dolgokat, ha egy adott feladatról gőzöd sincs, gondolkodj el rajta, mi egyébhez van köze a biológiában.

2015. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ma még olvasgasd nézegesd, de holnap már ne tanulj!
2015. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nyugi, nem vagy egyedül ezzel az érzéssel :)
2015. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

miért ne tanulhatna utolsó napon?

azzal hogy kipihenten mész be, még nem fogsz megélni. inkább legyél kicsit fáradt, de utolsó nap még sokat jelent ha olvasgatod a könyvet, nézegeted a leckéket. én legalábbis tegnap elolvastam a tizedikes könyvet, ma a 11.est, holnap 12..

tanultan valamennyit egész évben, de nem eleget .. most kicsit átismétlem ezzel.

szerintem már késő feladatsorokat csinálni, inkább tanuld az anyagot, amit úgy érzel hogy nem tudsz

2015. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hogy miért késő utolsó nap tanulni?


Mert amit eddig nem tanult meg, azt egy nap alatt már nem fogja. Mivel érettségi feltehetőleg nincs még több éves vizsgarutinja és nagy eséllyel elsősorban akaratlanul is arra fog koncentrálni amit az utolsó pillanatban tanult. Így nem biztos, hogy minden eszébe fog jutni a korábban tanultakról.


Utolsó pillanatban akkor van értelem tanulni, ha nem tudod az anyagot. Mert hátha sikerült pont az olvasnod amit kérnek.

2015. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"úgy érzem nem tudok semmit"

ez alapján van értelme utolsó nap készülni:D de igazából mindenki maga tudja, van akinek rövidtávú a memóriája inkább, annak megéri az utolsó percekig készülni. míg aki emlékszik a legtöbb mindenre amit megtanult, annak felesleges már az utolsó hetekben különösen tanulni, hiszen 3-4 évig tanult.

én inkább az első típus vagyok, jól megmaradnak a nemrég felelevenített infók

2015. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is hülyeségnek tartottam ezt a ne tanulj utolsó napon dolgot.:D Én mindig tanultam utolsó nap is és jól jött,de legalábbis sosem ártott.
2015. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!