Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme 30+ évesen csináln...

Van értelme 30+ évesen csinálni még egy diplomát?

Figyelt kérdés

30 és 35 év között vagyok :) Kölyökkoromban nem tudtam mi legyek, differenciálatlan érdeklődésem volt. Utána dolgoznom kellett, valahogy összebotoztam egy diplomát, az akkori képességeimnek megfelelőt, és hogy támogassam vele a melómat.

Viszont eltelt az idő, már totálisan más érdekel. Szívesen visszaülnék az iskolapadba, de aggódom, hogy „vesztegetném” az időmet és más erőforrásaimat. (Viszont attól amit csinálok már csömöröm van.) Ha elkezdem innét számítva kb 4-6 év. :) Fogom én azt valaha aktívan használni? Józanítsatok ki légyszives. (A jelenlegi szakmámtól TELJESEN eltérő tudományos étvágyam támadt.)



2015. máj. 11. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 évesen vágtam bele valami teljesen másba. Annak köszönhetően lett új munkám, bár nem teljesen profilba vágóan.


Nyilván nem fogod tudni behozni azt a 15-20 év lemaradást, amivel egy tudatos tini fog rendelkezni harmincéves korára, de az adott terület szakambere még lehetsz, ha rendesen tanulsz.


Szerintem semmiképp se lesz kidobott energia, hiszen valamit elsajátítasz, szóval hajrá :)

2015. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokban függ attól is, milyen képzésről van szó. Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak utána, főleg ebben a korban? Itt ez a legfontosabb kérdés, ennek járj utána, mert lehet, hogy nagyon jól jársz vele, viszont elképzelhető az is, hogy hiába végzed el, sosem fogod tudni a munkád során hasznosítani.
2015. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem van értelme, hiszen még messze állsz a nyugdíjtól.

keress olyat ami végezhető levelezőn is, valamint el tudsz vele helyezkedni.

nem tudom milyen a jelenlegi munkahelyed, de ha tudsz válts rugalmasabbra majd, ha van módod. és fontos hogy a családod is támogasson ebben, megértse hogy ez miért fontos.

mert ha már 30 évesen megutáltad amit most csinálsz, akkor mi lesz veled még 64 évesen pl?

meg mindenhonnan azt hallani, hogy több lábon kell boldogulni.

ha már 2-3 évet jártál az egyetemből, utána érdemes elkezdeni keresgélni, hogy nincs e valami diákmeló ami végezhető a diploma előtt is a szakmában. így lesz esélyed hamarabb elhelyezkedni diploma után(hiszen már lesz tapasztalatod)

2015. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

{A kérdező vagyok.}


Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, a bíztatást nagyon hasznosak!


Kedves 3/3!

"mert ha már 30 évesen megutáltad amit most csinálsz, akkor mi lesz veled még 64 évesen pl?" -


Elgondolkodtatott mélyen a kérdésed.

A következő a leányzó fekvése: a jelenlegi munkámban, amihez az első diplomám is kapcsolódik kvázi sikeres vagyok és hatalmas referenciaanyagom és tapasztalatom van. Nyilván ezt nem fogom kiradírozni a fejemből, hogy helyet adjon a következőnek (ha lesz következő).


Viszont ez nem kis "álommunkám" - vagy hogy írjam le. Ez valami, amibe tervezetten belesodródtam (mert pénzt kellett keresni és erre húztam fel majdnem mindent a képességeimnek megfelelően) és jól csinálom, és még élveztem is egy ideig - megfelelt a fiatalkori önmagamnak.


Csak nem érzem a hivatást magaménak. Úgy érzem emocionálisan zsákutcába jutottam vele, fizikailag pedig megkockáztatom, hogy már árt. (Nem szeretném konkretizálni.)


Amiről a második diplomám szólna inkább az érettebb énem része.


Azon meditálok még, hogy [link] keresek valami hasonlót mint amit a második diplomával tanulnék és végigviszem, legalább kiderül, hogy feladom e közben.

2015. máj. 11. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
29 évesen kezdtem új egyetembe. 33 leszek mire végzek.még egy évem van. Milyen egyetemetakarsz elkezdeni?
2015. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fizikát :)
2015. máj. 19. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!