Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a fizikána...

Hogyan kezdjek neki a fizikának, szinte nulláról?

Figyelt kérdés

3 éve nem tanultam már, akkoriban annyira nem érdekelt még szóval nem voltam belőle kiemelkedő, most viszont szükségem lenne rá. Minimális cél egy ötös középszintű tudás nyár végéig. Matek aránylag jól megy, bár még nem emelt szinten.

Ha volt valaki hasonló helyzetben érdekelne a módszer, de bárki tanácsát szívesen fogadom.



2015. máj. 13. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy jó különtanár mindenképpen kell ilyenkor.

És rendszeres önképzés, meg egy feszes felkészülési terv.

2015. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én hasonló helyzetben vagyok a kémiával. úgy néz ki bent leszek a válaszott szakomon.. szóval szerintem felvesznek. de rá kell feküdnöm a kémiára mert első héten már szintfelmérő lesz belőle. és középről indulnak hiába nem volt követelmény.

szóval szerintem hasonló helyzetben vagyunk, nekem is nyár végére középre kell feltornázni magam.

először biztos az elmélettel kezdem, már szerintem a 9.es könyvtől. ha végig értem a végére akkor pedig úújra előről kezdem, ezúttal már folyamatosan csinálom a számolásokat az adott lecke mellé.

sajnos nincs pénzem magántanárra. amiket nem értek leckék szerintem oktatófilmekből és videókból próbálom megérteni.

ha ez motivál, akkor elmondom, hogy egy osztálytársam 5 hónap alatt készült fel az emelt fizika érettségire, önállóan. ötösre.

szóval biztosan megoldható, de sokat kell majd foglalkozni vele

2015. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A motivációval nincs gond, matekból is felkészültem 3-4 hónap alatt ötös szintre, elvileg 85% körül lesz a középszíntűm.

Meg van a terv végülis, megtaláltam tesóm középiskolás mozaik-os könyveit, annak neki esek, legkésőbb augusztusig remélem a végére érek és akkor lesz 1 hónapom még a korábbi érettségik megírására + ismétlésre:) Na meg emellett matekot is tanulom, csak ott már az emelt szint a cél.


Hát akkor sok sikert nekünk :D

2015. máj. 16. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!