Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szocilógia corvinuson (Ha...

Szocilógia corvinuson (Ha bejutok) vagy OKJ+munka+nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Egyértelműen a diploma. Még ha nem is kezdesz vele semmit.

40 éves munkanélküli nő vagyok.

Van egy érettségim és okj-s sulim + nyelvismeret.

A munkáltatók gyakorlatilag körberöhögnek első körben a korom miatt, másodiknak meg az érettségi miatt.

Már a szimpla recepciózáshoz is diploma kell ez az alap tehát ha valaha is boldogulni akarsz az életben minimum egy diplomát tolj ki magadból különben nehezebb lesz.

Ha nem vesznek fel akkor 21 éves korodig a munkanélküli ingyen állja az okj-t ha még nincs szakmád.

Utána megint rugaszkodj neki a tovább tanulásnak az okj-s plusz pontokat is hozhat.

2015. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó és neked kell eldöntened.

Egyetem mellett is diákmunkázhatsz, a nyelvtanulásnál nem mindegy, hogy három nyelvet akarsz vagy egy-kettőt felső fokon vagy csak egyet középfokon (diplomához úgyis kell).

Írhatnál kicsit többet róla...

2015. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat, féltem, hogy lefog valaki hurrogni, de ti rendesek vagytok, ok akkor egyetem csa így valami belém ütött és elment a kedvem az egyetemtől és gondoltam inkább szakmát csinálok, de látom az egyetemet mindenképp érdemes elvégezni.
2015. máj. 14. 00:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg mai társadalom érettségi miatt félek, bár megvan minden lehetőség még a szóbeli sokat húzhatsz csak elkedvtelenedtem, de szocilógiára nem jutnék be akkor ELTE Szociális munkára biztos bejutok
2015. máj. 14. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

"Egyértelműen a diploma. Még ha nem is kezdesz vele semmit. "

Azért van ennyi büfészakos munkanélküli. Boldog-boldogtalan egyetemre megy, így felértékelődik a diploma értéke.

Egyébként okj + nyelv kombinációval is lehet jól keresni, nem egy ilyen embert ismerek. Csak megfelelő képzést kell választani. Aki pedig életképtelen, az diplomával is az.

2015. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szociológus vagyok és jelenleg OKJ-s helyen dolgozom.

Ha már diplomát szeretnél ne ezt válaszd, de egy keresett OKJ-val és jó nyelvtudással sokkal többre mész.

Még az OKJ se fontos, annyi év alatt amíg lediplomáznál megtanulsz 2 nyelvet felsőfokon és rögtön lesz ezerszer jobb állásod, mint ha egy lennél a büfédiplomások közül.


A szociológiával, szociális munkával ha elhelyezkedsz is nagy eséllyel közalkalmazott lennél - és nem az az irodai körömreszelgető amit általában közalkalmazottnak gondolnak, hanem pl. roma környékeken családsegítőkre van kereslet - de ezzel is kb. éhenhalni lehet.

2015. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!