Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógusoknál (általános...

Pedagógusoknál (általános iskolai tanár) mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Maximum meddig kötelezhetnek utána még dolgozni? Szeptemberben nem akarok kezdeni, akkor mennyivel előtte adjam be? Közel 40 évet dolgoztam egy helyen, arról sincs fogalmam, hogy meg kell-e indokolni. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2015. máj. 14. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
És nem tudsz nyugdíjba menni? Nem nő vagy? Mert akkor 40 év után lehet. A felmondási idő valószínűleg a kollektív szerződésben van (azt se tudjuk, hogy KLIK-es vagy vagy más fenntartó), és a munkahelyi főnöködnek tudnia kell.
2015. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak 35 évem van. Egy műtét után megváltozott a teherbírásom. A mai viszonyok között nagyon fárasztó a napi 7-8 óra iskolában tartózkodás és utána az otthoni készülés, versenyekre felkészítés stb. Nagyon szeretek tanítani, de néha órán is rosszul vagyok. Nem mondom én ezt senkinek, de nem akarom úgy végezni, mint nemrég egy tanártársam. Tudom, hogy anyagilag ez nehéz lesz. KLIK a munkáltató. Mi tagintézmény vagyunk. Nem akarom előre mondani, mert el se hinnék. Ezért szeretnék más úton információt. Szerintem ennyi év után még semmi nyugdíjat nem adnának, még 60 éves se vagyok.
2015. máj. 14. 18:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nő vagyok. Tanácstalan vagyok, hogy milyen lehetőségeim vannak.
2015. máj. 14. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugdíj előtt 5 évvel el lehet menni félállásba úgy, hogy 3/4 fizetést kapsz. Fél óraszámban ki lehet bírni. Te a születési évedtől függően 64,5-65 éves körodban mehetsz nyugdíjba. Mikor születtél?
2015. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1958
2015. máj. 14. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor neked 65 év, 60 éves korodban mehetsz így félállásba. Az még 3 év, de ha addig elmész félállásba, az is jobb, mint a semmi. Van más megélhetésed? Versenyfelkészítést meg ne csinálj, arra nem kötelezhetnek.
2015. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az orvosnak mondtad, hogy rosszul vagy órán? Ki kell vizsgálni, nyilván lehet valamit tenni ellene. Nem vagy még olyan öreg, hogy kidőlj.
2015. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tanév közben nincs idő orvoshoz járni, ha el akartam menni, akkor valami iskolai dolog mindig közbejött. Nem szeretek hiányozni, amíg csinálom addig teljes bedobással. Versenyre nem köteleztek, de a gyerekek miatt csináltam.
2015. máj. 15. 06:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne keress kifogáss, olyan nincs, hogy nem tudsz elmenni orvoshoz! Nem igaz, hogy minden délután dolgozol, ha meg csak délelőtt tud fogadni, akkor egy napra elkéretszkedsz. Nem az a megoldás, hogy kidőlsz és nem is az, hogy felmondasz, kivéve ha van más pénzkereseti lehetőséged.
2015. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!