Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek olyat lehet, hogy...

Szerintetek olyat lehet, hogy magyar szóbeli érettségire csak a nyelvtan tételeket tanulom meg?

Figyelt kérdés

Az írásbelim nem sikerült rosszul. Amikor elkezdeném tanulni az irodalom tételeket 2 perc alatt az egekben van a vérnyomásom, hogy mennyi hülyeséget kellene megtanulni.

Az érdekelne, hogy ha csak a nyelvtan tételeket tudom de azokat jól, akkor meglehet e a minimum pont? Vagy az irodalmat és a nyelvtant teljesen külön kezelik és ha az egyiket nullázom akkor nem lehet meg az érettségim?



2015. máj. 22. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

> „Szerintetek olyat lehet, hogy magyar szóbeli érettségire csak a nyelvtan tételeket tanulom meg?”

Igen, lehet.


> „Az érdekelne, hogy ha csak a nyelvtan tételeket tudom de azokat jól, akkor meglehet e a minimum pont?”

Igen.


> „Vagy az irodalmat és a nyelvtant teljesen külön kezelik…”

Nem.


> „…ha az egyiket nullázom akkor nem lehet meg az érettségim?”

Nem-nem lehet meg, azaz de meglehet, vagy hogy mondják.


(((Muszáj úgy feltenni egy eldöntendő kérdést, hogy ne lehessen nyugodtan egy szóval válaszolni?)))


Amúgy ez a mérvadó:

[link]

2015. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
(((Amit három zárójelbe írtam az nem kifejezetten rád vonatkozik, csak egy költői kérdés volt. Valószínűleg bennem van valami, hogy egy 1 bites információt szeretek lehetőség szerint 1 bit felhasználásával átadni…)))
2015. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindent lehet. :D

Én fordítva voltam vele, a nyelvtan tételekbe bele sem néztem, csak irodalmat tanultam, nem is nagyon szólaltam meg a nyelvtannál. De 4es lett. :)

2015. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igazad van, egyszerűbben is feltehettem volna a kérdést. :P
2015. máj. 22. 13:25
 5/12 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy az irodalom a fontosabb és általában azt kell előbb elmondani.
2015. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

> „A probléma az, hogy az irodalom a fontosabb és általában azt kell előbb elmondani.”

Én azt olvastam, hogy a vizsgáztató nem szólhat közbe, még a diák nagyon el nem tér a tárgytól/hülyeséget nem mond/ki nem fut az időből/meg nem akad/…. Szóval a vizsgázó azzal kezd, amivel Ő akar, a vizsgáztató nem mondhatja azt, hogy kezdjen a másikkal. (Persze azt illik megmondani, hogy „a nyelvtantétellel kezdek”, de erre egy szava nem lehet a vizsgáztatónak.)

2015. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajna nálunk is az irodalommal kellett kezdeni a feleletet (de nem tudom miért)
2015. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy csaj, aki nem tudta az (az első) irodalom tételét és új tételt kellett húznia a

kettesért

2015. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges, nem irodalomra és nyelvtanra kapod a jegyet, hanem tartalomra és előadásmódra, de gyakorlatilag nem ajánlom, mert az irodalomnak hosszúsága miatt is nagyobb a súlya, a nyelvtant 2 perc alatt el lehet mondani. Adhatnak rá épp annyi pontot, amennyi a minimum, ez a magyarnál 6, de ha mégse tudod a nyelvtant tökéletesen, akkor annyit se. A tanárod pedig nagyon nem fogja csípni a dolgot. Az ember már a tanára kedvéért is érettségizzen rendesen, mert ő ég a többiek és az elnök előtt.
2015. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát… Nem tudom. Piccola elbizonytalanított. Sajnos nem vagyok jogász…

[link]

Itt a 36.§ vág ide.


Nem túl egyértelmű, hogy külön-külön meg kell-e lennie az elégségesnek a kettőből.


Ami nekem a legnagyobb problémám, hogy a jogszabályban nem emlékeznek meg olyasmiről, hogy egy érettségi tárgyból két tételt is húzathatnak, viszont itt a vizsgaleírásban az van, hogy kettőt kell húzni, ráadásul egymástól függetlenül.

[link]

Viszont ebben nincs explicit utalás arra, hogy ha az egyik nem sikerül, akkor újat kéne belőle húzni.


Én továbbra is úgy gondolom, hogy csak akkor húzunk újat, ha egyik se megy a kettőből (a kettővel együtt nincs meg a 12%, azaz a 6 pont), viszont akkor mind a kettőből.


Talán még ebben is van valami érdekes, de nem hiszem:

[link]

2015. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!