Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel tudtok tanulni átlagos képességekkel rendelkeztek nem vagytok se túl okosak de buták sem. Ha valami megtetszik elhivatott vagy,de kissé túlságosan is szorongó. Családi bajok vannak otthon,ami kiborított.A helyszín egy Budapest melletti kisváros,szegény iskolázatlan család,elvált szülők,anyuka az eltartó a maga 90ezrével. Ha jól beleképzeltétek magatokat a helyzetbe akkor leírom a dilemmám. Nem tudom eldönteni mit tanuljak tovább és a legrosszabb,hogy ez lesz a második üres járatom érettségi után,persze dolgozok de jó lenne haladni valamerre,megakadtam.

Amik érdekelnek: a biológia,emberi test,idegrendszer,betegségek és egyébként nyitott vagyok mindenre,mert nagyon jól átlátom a rendszereket,folyamatokat. Így eszembe jutott egy csomó szak:

-gyógyszerészeti,pszichológia,orvosi,fogorvosi,gyengeárammal foglalkozó mérnök,kutató biológus,fogtechnikus,valamilyen pénzügyi foglalkozás

Az orvositól félek,pedig régóta az akarok lenni szeretnék mindenképp JÓL KERESNI,nem baj ha ezért dolgozni kell rendesen csak unom már ezt a szegénynegyedet. Úgy érzem egy gazdasági vagy mérnöki szakkal,ha minden kötél szakad el lehet alapképzéssel helyezkedni és versenyképes fizetést kapni. Nem tudok dönteni,rettegek hogy ennyire szegény leszek én is,mint a családom. Lassan húsz éves lány vagyok..


2015. máj. 25. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy matekból, fizikából ÉS csak az a célod, hogy jól keress akkor a mérnöki szak megfelelő lehet, de csak egy alapképzéssel szerintem nem keresel olyan jól.(max 200.000)

De én nem tudnék olyan dolgot sokáig csinálni amit nem szeretek. Szóval gondold át mit szeretnél legjobban és szerintem tanuld azt.

2015. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!