Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ha minden...

Egyetemisták, ha minden feltétel adott, akkor miért nem vagytok csillagos 5-ösek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!

Itt arra akarok kilyukadni, hogy akinek a szülei fizetnek mindent (tehát haza megy, minden szuper, van világítás, fűtés, kaja, megveszik neki a bérletet a tankönyveket, a füzeteket, és minden mást)

és nem kell mellette dolgoznia, akár diák munkát akár állandót, és mégis megbukik, meg épp hogy sikerül a vizsgája.


Én amikor az orvosira jártam, volt olyan csoporttársam már elsőben, akinek SAJÁT elég jó kategóriás autója, lakása volt, mindent megvettek neki a szülők, kb. a tanuláson kívül csak ennie kellett és mégis gondjai voltak a tanulással.


Mi 5-en laktunk egy pici lakásban, nem volt télen sokszor fűtés, meleg víz egyáltalán nem, gáztűzhelyen melegítettük a fürdéshez a vizet, sokszor elment az áram, és a gyertyafény volt a legnagyobb örömünk, ha nem voltam bent az egyetemen az azért volt mert dolgoztam.

Tankönyveim vagy könyvtárból volt, vagy használtan vettem, vagy egyáltalán nem volt. Internet csak a suliban volt (holott nem 200 évvel ezelőttről beszélek, csupán 2005-ről). És még nagyon sokáig sorolhatnám ezeket.


Nem panaszkodni akarok, mert már túl vagyok az egészen, csak azt nem értem, hogy azok akinek mindene megvan, és semmi anyagi gondjuk nincsen, az egyetlen dolguk a tanulás, azoknak ez miért okoz gondot?


És egyfolytában csak sírnak és pityognak.


2015. máj. 25. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki olyan tökéletes, mint te, és nem mindenkinek megy olyan jól a tanulás, mint neked. Bár gondolom erre nehezen jöttél volna rá.
2015. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon egyszerű. Mivel neked nem toltak mindent a szüleid a feneked alá, ezért (valószínűleg) meg kellett dolgoznod mindenért már fiatalkorodban is. Volt motivációd, tudtad, hogy honnan jössz, s hogy hova akarsz eljutni. Ehhez megvolt a kellő kitartásod és akaraterőd is.


A gazdagabb háttérrel rendelkező gyerekek közül sokaknak minden az ölébe hullott, s nem tudták, hogy valamiért meg is kell dolgozni. A tudás viszont nem száll magától az ember fejébe. Én is viszonylag jómódú családból származom (ezt úgy értsd, hogy anyukám havi 40.000, apám havi 50.000 Ft-tal támogatni tud, persze ennek nagy részét elviszi a rezsi és a kaja, de nem kolis vagyok, hanem albérletbe lakom), s nekem is nagy fenékbebillentés volt az egyetemen az első félév, egyszerűen azért, mert nem voltam hozzászokva (s még most, másodévesként sem vagyok teljesen), hogy valamit csinálnom is kell, ugyanis a gimi simán megvolt kútfőből. Ezen felül aki gazdag, az talán valamivel könnyebben el tudja ütni az idejét (bulizás, hobbik). Mégis legfőbb oknak az akaraterő, a kitartás és a motiváció hiányát gondolom.

2015. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Nem mindenki olyan tökéletes, mint te..."


Nem tartom magam tökéletesnek, és senkit nem akartam a kérdésemmel megbántani.


Csak fura nekem, hogy ha valaki mondjuk jogász vagy mérnök vagy közgazdász vagy valamilyen tanár akár lenni, akkor csak úgy hímmel-hámmal teszi.


Van olyan ismerősöm aki világ életében ügyvéd akart lenni, de csak azért, hogy a neve előtt ott legyen a dr. (semmi más nem érdekelte, viszont minden segítsége megvolt) és mégis idén lesz 11-dik (nem vicc) éve, hogy az ELTE jogi karára jár.


Bár akiknek a szülei rá erőltették az adott szakot, azokról nem szól a történet.

2015. máj. 25. 20:58
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért kedves kolléga, te kitűnő voltál? Egyébként nagyon egyszerű a helyzet, mert a felsőoktatás tele van értelmetlen bemagolandó baromságokkal, ha tényleg orvosira jártál akkor ezt neked is tudnod kellene. Semmi értelme nincsen baromságok bemagolásának. Ki nem sz.rja le például, hogy a thalamusnak milyen magvai vannak, amikor a klinikai jelentősége ennek az információnak még egy neurológus szakorvos számára is elenyésző. Én azt vagyok hajlandó megtanulni normálisan, aminek tényleg van értelme, a baromságból jó lesz a kettes is, mert semmi gyakorlati jelentősége nincs és attól nem leszek jobb orvos, hogy megtanulom, példánál maradva az anatómusok minden kis nüansznyi baromságát, amiket úgy erőltetnek ránk, hogy beteget többségük egyetem óta nem látott. Megjegyzem egy olyan orvos, aki szelektálva tanult nagy eséllyel jobb szakember is lesz, mint egy mindent bemagoló summa cum laude végzett, akinek hiányzik a kritikai gondolkodása.

És mielőtt belém kötnél, idén végzek cum laude minősítéssel, nulla csúszással és hatalmas mennyiségű (kemény 2db) pótvizsgával.


Egyébként pedig, ha tényleg orvos vagy lehetne annyi agyad és empátiád, hogy tudd, nem minden ember tanul egyforma könnyen, van aki egyszer elolvas valamit és tudja, van akinek viszont sokkal több energiát kell befektetnie, de ettől, mint orvos nem biztos, hogy bármivel rosszabb lesz, amikor majd dolgoznia kell.

2015. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Csillagos ötöst nem is lehet adni/kapni az egyetemeken. Ötfokozatú osztályzás van (illetve még van a nullás jegy).
2015. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ööö. Az én szüleim is megadnak mindent + külföldi utakat is finanszíroznak. Azzal van a gond (velem és az én tanulmányommal), hogy minden félévben van egy tárgy ami nem érdekel, de muszáj felvennem. Küszködök vele, nem egyértelmű első olvasásra stb... De nem veszem a fráadtságot, hogy nézegessem vagy utánajárjak. Hogy miért? Mert a sok kütyü, az utazások tervezése, a vásárlások sokkal izgalmasabbak. Belemerülök és elszállt minden olyan időm amit arra a tantárgyra fordíthattam volna és már a többi fontosabbra kell koncentrálnom. Köszönöm nem kérek a fúújogó gazdagkislányos kommentekből. :)
2015. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista éveim alatt teljesen átlagos volt a családi hátterem. Kaptam otthonról is támogatást, de dolgoztam is mellette nem is keveset. Két mérnöki diplomát szereztem így. Sosem voltam jeles diák, mégis mindig volt ösztöndíjam.


Miért nem voltak csak jelesek az indexemben? Hát azért, mert sok olyan tárgy volt, ami nem érdekelt. Én mérnöknek jelentkeztem, matematikából és mechanikából ötösre és négyesre szigorlatoztam, de voltak olyan tantárgyak, amik egyáltalán nem érdekeltek. Ezeknél örültem, ha görbült a jegy.

2015. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Miért kedves kolléga, te kitűnő voltál?"


Nem, nem voltam az, és én is utáltam főleg elsőben a sok töltelék tantárgyat.


Tudom, hogy van akinek nehezebben megy, viszont azt nem tudom felfogni, hogy ha valakinek mindene megadatik, és mégis éveken át bukdácsol.


Tudom, kicsit félreérthető volt a kérdésem hisz a csillagos 5-öst nem szó szerint értettem.


A kérdésemnek a lényege, hogy akinek megadatik minden, (és itt most ne vegyük azt bele, hogy úgyis 1-est kapok, meg bunkó a tanár, meg pikkel rám a tanár, stb.)

az miért nem tanul?


NEM kell tényleg szó szerint csillagos 5-ös legyen, de akik 10 év alatt végeznek egy 5-6 éves sulival, vagy akik 2-3 év után csak úgy otthagyják "mert nincs kedvük hozzá", vagy akik félévkor épp hogy megkapják a 2-est harmadszorra, azok miért nem tanulnak?


Ha valaki tényleg 20 órát tanul naponta (és itt megint csak túloztam költőileg), és mégis csak egy 1-2-est tud összehozni, az más, de aki megtehetné, hogy összehozzon egy 3-5-öst, és tényleg mindene adott, az miért tojik az egészre?

2015. máj. 25. 21:50
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kedves kérdező sosem járt orvosi egyetemre, de talán máshová sem.
2015. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, értem!!!! Szóval nem érted szó szerint a csillagos ötöst, de úgy írod le... -.-"
2015. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!