Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen megbolondultam, mit...

Teljesen megbolondultam, mit lehet tenni a helyzettel?

Figyelt kérdés

Félek a pályaválasztástól! Húzom az időt és addig-addig fogom míg 60 éves leszek és lehúzhatom a rolót. Úgy érzem engem minden érdekel,minden fontos számomra mégis minden szakon a negatív dolgokat látom. Amúgy ami szilárd és biztos,hogy valami kutató-mérnök-orvos lehet az én irányom. Egyszerűen mindenhez ugyanannyira értek,minden ugyanannyira érdekel.

Tessék:

-orvosi: szeretem a biológiát,érdekel az összes betegség csak a problémám főleg hogy rengeteg idő és ennyi erővel elvégezhetnék mást is,és innen nincsen kiút nincs mester képzés akkor már biztos orvos leszek ha elvégzem és akkor hogy valósítom meg a többi célom? pl. kutatások,szabadidő


-fogorvosi: ez már jobb mert kevesebb idő de még mindig orvos,viszont engem főleg az idegrendszer érdekel meg az izületek,agy,alváskutatás, ezzel pedig tudtommal jól lehet keresni


-gyógyszerészeti: tök király,itt viszont vannak lehetőségek: patika,kutatás és csak öt év,ámde mit kezdjek a gyógyítási szándékaimmal


-egészségügyi mérnök,villamosmérnök: imádom a fizikát,meg az áramot és ez egy jó lehetőség az egészségügy és a mérnök összekapcsolására


-pszichológia: engem ez is igencsak érdekel,de én kutatni akarok főleg,új módszereket felfedezni


-gazdasági karok: ez kuvááára nem érdekel,de jó lehetőségek vannak benne,na jó talán egy pénzügy-számvitel még egészen jó lehet,de ilyen turizmus meg stb felejtős


-közbe bennem van egy kis művészi véna,versenytáncoltam és ha odafigyelek akkor jól fogalmazok

- még ,ami eszembe jutott a fogtechnikus és a műkörmözés

Ajj úgy megcsinálnám mindet! Jó lenne,ha mindennap új munkám lehetne. Mit tegyek? Mert megbolondulok!!


2015. máj. 26. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyuuuuuuuuuuugiiiiiiiiiiiiiii.

Ha sok az alternatíva, egy jó módszer: szépen táblázatba összeírod magadnak a különböző szakmákat/egyetemi szakokat, és különböző szempontok alapján értékeled őket, pl. fizetés; a munka mellett a szabadidő; esetleg, hogy mennyire hasznos, amit csinálsz; szereted-e azt csinálni, stb. Ha van lehetőséged, beszélgess -akár interneten- ezen szakma képviselőivel, hogy jobban beleláss, és tudd, hogy az mivel jár, és ne az orvosi egyetemen az első boncolásnál menjen el a kedved az egésztől.

Egyébként pár gondolat:

-az orvosin tényleg nincs mesterképzés, mivel eleve mesterképzéssel egyenértékű diplomát kapsz, ettől függetlenül, utána még mehetsz mesterképzésre, ahol elfogadják az orvosit, mert ilyen is van bőven- vagy felsőoktatási továbbképzésekre, pl. orvos-közgazdász, stb.

- egyáltalán nem biztos, hogy orvos leszel, bár nagy a valószínűsége, viszont az aktuális jogszabályok értelmében orvosi- és egészségügyi termékekkel csak az kereskedhet, akinek megvan az ilyen irányú végzettsége, magyarul az orvosok- tény, hogy nem a legelegánsabb munka házalni a kórházaknál, viszont -sajnos- sokkal jobban megfizetik őket, mint egy átlagos orvost (itthon), ezen felül természetesen kutatgathatsz is, az sosem tilos, a lehetőség mindig adott, szabadidőd pedig főként az egyetem mellett nem lesz, orvosként már lesz valamennyi

Én azt mondom Neked, hogy egy orvosival nagyon nem lősz mellé, onnan még elmehetsz gyógyítani, kutatni, pénzt keresni, esetleg, ha úgy hozza a sors, plusz egy mérnöki szakkal (nem gyakori, viszont van rá precedens) az, amit az egészségügyi mérnökin szeretnél csinálni... ami nem érdekel, azt ne tanuld, a pszichológia pedig nem véletlenül bölcsész tárgy, tény, hogy sok a biosz, viszont alapvetően bio-fizes beállítottsággal meg fogsz ott veszni. A fogtechnikus nem rossz, ha nem jön össze az egyetem, a műkörmöst szerintem hagyd, bár ez már csak abszolút megérzés.

2015. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A boncolás nem hat meg,suliban is csináltuk persze állatokkal igaz rettegek tőle meg attól félek,hogy elhányom magam de eddig még nem következett be,mert elfoglalt a feladat :D én inkább attól tartok,hogy túl nehéz utat választok ezzel magamnak míg a barátaim,akik HR-nek,közgazdásznak stb tanulnak már rég halálra keresik magukat míg én tanulok,mint a hülye.
2015. máj. 26. 01:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvégzed az egyetemet, kimész csak pár évre külföldre, és egy hónapban keresel annyit orvosként, mint ők közgazdászként itthon fél év alatt. Egyébként pedig ne az anyagiak motiváljanak elsősorban. Gimnáziumi matematikatanárom, akiről állítom, hogy az egyik legintelligensebb ember, akivel valaha is összehozott a sors, messze többre vihette volna, minthogy havi nettó 120-ért tanár legyen. És azt mondta, hogy hiába keresték már meg többen is külsős cégektől, hogy alkalmaznák, semmiért fel nem adná a tanítást, mert ez az élete... ha olyasmit tanulsz, ami nem érdekel, nagyon gyorsan belefásulsz, és gondolj arra, hogy 40 éven keresztül ezt fogod csinálni- és nem fogsz annyit keresni sajnos egyik szakmával sem, hogy ez ne zavarjon téged. Ha mindenáron az anyagiak a fontosak, akkor a villamosmérnököt ajánlanám, viszont akkor BME, egész Európában hiányszakma, és nagyon jól megfizetik őket.
2015. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvos vagy mukormos? Ez igen erett gondolkodasra vall.
dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!