Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hipotézis vizsgálathoz ért...

Hipotézis vizsgálathoz ért valaki?

Figyelt kérdés

Amerikában egy teljes körű, több éves felmérés kimutatta, hogy az egyetemi hallgatók hetente

átlagosan 7,5 órát töltenek szórakozással. Az egyik amerikai egyetemen kételkedik a

felmérésben és ellenőrizni kívánják ezt az eredményt. 100 hallgatót kérdeznek meg, és azt

kapják, hogy a hallgatóik átlagosan 6,6 órát töltenek szórakozással. A szórás adott a teljes

körő felmérésből: 3,5 óra. Kérdés: 95%-os szignifikancia szinten elfogadható-e, hogy az adott

egyetem hallgatóira igaz a több éves felmérés eredménye?



2015. máj. 26. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy matekzseni, és talán nem is jól számoltam, de úgy tűnik, hogy nem. Ha u-próbát végzek, akkor 95%-os szignifikancia szinten |u| < 1,96 esetében elfogadható a hipotázéis, de számításaim szerint |u| = 2,57.

A képletet nehéz volna ide leírni.

2015. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átnézve valószínűleg nem stimmel a szignifikancia szinthez tartozó u (1,96-nál alacsonyabb, kb. 1,65 a táblából kinézve, nem értem, a tankönyvem miért írt mást), de a lényegen nem változtat.
2015. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd tárgytlaannak... én néztem el, tényleg 1,96 az. :)
2015. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2015. máj. 27. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!