Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelem emelt szintű...

A történelem emelt szintű szóbeli érettségin megadott 30 tétel mennyire konkrét?

Figyelt kérdés
Érdemesebb a kidolgozott, struktúrálisan felépített tételeket(pl. műszaki kiadós, elte-s könyvekből) betanulni, vagy inkább az adott témakörökben minél szélesebb látókörre, tudásra szert tenni? Azért aggaszt a kérdés mert tapasztaltam, hogy ugyanazon tételek a két említett könyvben gyakran eltérőek, más nézőpontok szerint közelítik meg az adott témakört, így más a tartalmuk.

2015. máj. 26. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elég szubjektív, mivel valóban egy témakörön belül rengeteg megközelítés és tétel lehetséges. Én anno a Műszakis könyvből készültem fel szóbelire, és hál'istennek nekem hasznos volt, mivel pont olyat húztam, ami a könyvben is benne volt.
2015. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy nem tételek vannak megadva, hanem témakörök? A tételt csak a kihúzás után ismered meg.
2015. máj. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen tudom, pontatlanul fogalmaztam, de a kerdesem lenyegen vegulis nem valtoztat. es ti voltatok mar emelt tori szobelin ? ha igen akkor milyen volt, mit huztatok?
2015. máj. 27. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, voltam már, a kereszténységet húztam a X. századig. Voltak jó képek, meg egy forrás is hozzá, igazából nagyon könnyű volt.
2015. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lényegen annyit változtat, hogy amit kihúzol, az mindenképpen konkrétabb lesz a nyilvánosságra hozott témakörnél.
2015. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!