Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha óvodapszichológus akarok...

Ha óvodapszichológus akarok lenni, hová menjek, mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kitűnő (reál tárgyak nem mennek olyan jól), most kicsit szétestem, de a 4 egészes átlag megvan, ennél már csak jobb szokott lenni. Most vagyok tizedikes. Biológia szakos vagyok gimiben, tehát érettségizni emelt szinten fogok belőle. Mi kell ahhoz, hogy fölvegyenek? Meg fogok tudni élni belőle? 17L

#óvodapszichológus #követelmének
2015. máj. 31. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológia alapszakot kell letenned, utána vagy a képzésen belül, nem tudom milyen lehetőségeid vannak szakosodni.


-egy óvodapedagógus hallgató

2015. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát megélni nem biztos.
2015. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, pszichológia alapszak. Nagyon magasak a ponthatárok, nagy a túljelentkezés, szóval mindent bele kell adnod, hogy a lehető legjobb érettségit szerezd meg. A biosz emelt hasznos a szakhoz, el is fogadják! A felvi.hu honlapon tudod elolvasni, milyen követelmények vannak, mit fogadnak még el, és a korábbi években milyen ponthatárok voltak.

Az alapképzés 3 év, ezután mesterképzésre kell menned, ami már szakirányú. Neked valószínűleg a "Fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia" szakirány lesz a megfelelő, ha addigra nem változnak az elképzeléseid és a terveid.


A szak maga nehéz, de teljesíthető. Viszont az biztos, hogy nem fogsz pénzben úszni.

2015. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!