Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol erettsegire...

Emelt angol erettsegire tenyleg van kiadott tetelsor?

Figyelt kérdés
Junius 9-en megyek, es most mondtak h van ilyen, tenyleg igy van vagy sem

2015. jún. 1. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ezt hozták nyilvánosságra: [link]
2015. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében tételsort semelyik szinten semelyik tantárgyból nem adhatnak ki. Témaköröket adhatnak meg előre, ami a tananyag nagy vonalakban. A közép és az emelt között ebből a szempontból az a különbség, hogy a közép témaköröket és tételeket a vizsgaszervező intézmény határozza meg, míg az emelt esetében ez központilag történik.

A nyelv meg amúgy egy érdekes kérdés. Emelt szinten van egy vita, meg egy képleírás. Ebből tételeket elég nehéz lenne kiadni, meg hát értelme sem lenne, mert egy nyelvvizsgára (végül is az emelt nyelv egy nyelvvizsga) úgysem lehet tételszerűen készülni, tudni kell a nyelvet és kész.

2015. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell fosni, általános témákról kell majd beszélni, ráadásul 20 perc nem sok idő, észre se veszed, és már el is köszönnek.
2015. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nekem a vitatárgyam az volt, hogyha minden emberről DNS mintát vennék az jó lenne-e vagy sem? Fél percem volt eldönteni, hogy jó-e vagy sem. Konkrétan köpni nyelni nem tudtam.

Ezzel szemben egy évfolyamtársam olyat húzott, hogy a nők miért nem kapnak fizetést a háztartásban elvégzett munkájukért.

Szerintem az utóbbiról többet lehet rizsázni, mint az előbbiről. Hát igen, ilyen ez az érettségi, nagyban szerencse kérdése, sajnos!

Egyébként a kérdésre válaszolva: felesleges a témaköröket is nézegetni szerintem, ha van egy jó könyved olvasgasd, de ilyenkor nyelvből már nem nagyon lehet mit tanulni! :)

2015. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!