Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveheti a tanár a telefonom...

Elveheti a tanár a telefonom az iskolában?

Figyelt kérdés
Ha nem zavarom vele az órát, nem szólal meg stb... pl.: csak megnézem az időt (nincs óra a teremben) és észre veszi a tanár hogy használtam (házirend szerint ki kell lennie kapcsolva) elveheti? Ha nem adom oda, erőszakkal elvehet? Volt már rá példa egy tanulóval hogy elvették tőle és csak év végén fogja vissza kapni, ilyenkor mi a helyzet? A válaszokat köszönöm előre is.

2015. jún. 1. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne van a házirendben, hogy kikapcsolt állapotban kell lennie, akkor igen, jogosan elveheti. Ha nem adod oda, értelemszerűen nem veheti el erőszakkal, viszont szaktanári intőben részesíthet (vagy órai munka 1-es, attól függ, hogy a tanárt milyen kedvében találtad). Természetesen az is előfordulhat, hogy elveszik tőle, és csak év végén adják vissza, bár általában korrektek szoktak lenni (elvégre a telefon (típustól függően) érték, ráadásul mindennapi használati tárgy, ami ritkán pótolható könnyen), és a szülőnek vissza szokták adni.
2015. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Én, ha a diák nem adja oda magától, megvonom a vállamat, és bevágom neki az intőt is meg az órai munka egyest is, hogy csak úgy nyekken. Amúgy nem, nem kezdek birkózni meg közelharcot vívni vele, szerintem is jobban jár, ha magától odaadja. De a nap végén visszaadom, vagy személyesen neki, ha láttam hogy együttműködik és nem jár a szája, -- vagy a szüleinek.

Ha a szülei kérdezik, hogy miért is vettem el, nyilván nekik is elmondom.


Az a baj, hogy hiába próbál valaki a házirendre hivatkozna nehezíteni a munkámat, ugyanis a munkámat már éppen eléggé megnehezítik, akik a többek figyelmét is elvonva a kütyüiket csesztetik tanulás helyett, vagyis van az a szint amikor nekem már úgy sincs vesztenivalóm. Azaz ha már azért nem tudok tanítani, mert szétesik az órám az ilyen jogaikkal bezzeg tisztában levő kis szabadságharcosok miatt, akkor tulajdonképpen ki is rúgathatnak ennyi erővel, már úgyis mindegy.


Na most:

A konkrét esetben nem tudom, mi vitte le ennyire a tanár toleranciaszintjét. Egy idő-megnézésért, (persze csak ha nem volt előzménye!) maximum hangosan köhentve csúnyán nézni szoktam. De gondolom, ez már az ikszedik előkerült telefon volt az óráján, és pont nálad szakadt a cérna.

2015. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként meg ha az ember az időt nézi meg, az nem egy hatalmas tragédia. Nálunk bárki megnézhette az időt a telefonján, nem bánta egyik tanárunk sem. Ha már játszott, vagy facebookozott, vagy valami, akkor már elvette őket, de szimplán azért, mert megnézte hány óra, nem. :D
2015. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Inkább szóljatok valakinek, hogy szerezzenek órát a terembe. Elég ciki, hogy nincs.
2015. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Alapból nem lehet elöl a telefon. Tehát sem időt, sem mást nem lehet megnézni a nem elöl levő telefonon.

Az meg nem a tanár dolga, hogy egyenként figyelje, ki az aki éppen időt néz, vagy éppen facebookozik.


A minap volt egy esetem (tanárként), hogy telefon nézte egy diák. Eltetettem vele, és ugyanez volt a szöveg, hogy az időt nézi. Na meg is kérdeztem, hogy akkor mennyi is az idő, amit látott. Na persze hogy nem tudta...


Na én ezt a mellébeszélős, jogokkal jövő, vetítős szöveget utálom nagyon.

2015. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy elveszi a tanár és óra után vagy visszaadja vagy oda adja az igazgató helyettesnek aki csak akkor adja vissza ha dolgozunk utolsó óra után vagy a szüleinknek de a szüleinknek meg összehazudik mindent.
2015. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!