Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe van ez a kémia...

Hogy a fenébe van ez a kémia szóbeli kísérlet 1-ben? Az ideg rángat!

Figyelt kérdés

1. Töltsön kb. 50 cm3

desztillált vizet egy főzőpohárba, és mérje meg a víz hőmérsékletét!

Adjon a vízhez 2 vegyszeres kanálnyi kálium-nitrátot, és oldja fel a sót! Mérje meg

folyamatosan az oldat hőmérsékletét! Jegyezze fel tapasztalatait, és magyarázza meg a

látottakat! Tapasztalatai alapján készítsen energiadiagramot az oldódás

energiaviszonyairól! Írja fel az oldódás ionegyenletét!

Szükséges eszközök és anyagok:

• műanyag tálca

• legalább 100 cm3

-es főzőpohár

• vegyszeres kanál

• üvegbot

• tizedfokos hőmérő

• desztillált víz

• szilárd kálium-nitrát

• védőszemüveg

• gumikesztyű

• hulladékgyűjtő


Blabla,értem de hogy a fenébe számoljam ki az oldáshőt amikor a függvénytáblázatban sem hidratációs sem rácsenergiát nem találok????? NEM ÉRTEM!


2015. jún. 1. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem kéri tőled, hogy számolj oldódáshőt. Az energiadiagramot relatívan rajzold fel, konkrét értékek feltüntetése nélkül, arra megy ez a feladat.
2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, nem kell kiszámolnod az oldáshöt, benne van a fg.táblázatban. Nekem a 301.oldalon van :)
2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! a volt osztálytársam jegyzetét használtam ők valahogy kiszámolták azért ijedtem meg. :)
2015. jún. 1. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!