Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hihetetlenül motiválatlan...

Hihetetlenül motiválatlan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, utolsó vizsgám a félévben, de rengeteg az anyag, elolvastam már többször is, most jegyzetelm ki, mert visszamondani képtelen vagyok és szóbeli lesz. Összefolynak a betűk, nem érdekel az egész. Csak tolom magam előtt a vizsgát, mert már egyszer átpakoltam az időpontot. Jó lenne már végre a semmit tenni.

2015. jún. 1. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés valójában az mitől vagy motiválatlan?

a) nem érdekel a szak/ anyu,apu erőltette/azt se tudod mit keresel itt

b) sikertelenség,pénzhiány,hü-lye gondolatok? mások negatív hozzáállása? vagy egyszerűen csak unod má' az egészet?


a) lehetőség: iratkozz ki a p-csába! Kivéve,ha valami nagyon jól kereső szak és esetleg egy ici-pici tehetséged is van hozzá. Más véleménye miatt ne tanulj egyetemen,ne tanulj olyan szakot,amit rád erőltetnek.


b) ha amúgy szereted a szakot,akkor tudnod kell hogy mindenkinek vannak a szakmájában kiégési fázisai vagy olyan,amikor a háta közepére sem kívánja ezt a ro-hadt sok f.-szságot!Itt sajnos nincs mit tenni,mivel imádod a szived mélyén ezt a szakot úgyis meg fogod tanulni. Ötletként felhoznám,hogy váltogasd a tantárgyaid/részeket kezd azzal ami a legjobban érdekel és az ad egy kis motivációt,hogy igen én ezt szeretem. Gondolj arra,hogy ha megvan a diplomád milyen szuper munkád lesz! Vehetsz majd a pénzből,amit csak akarsz vagy ha nem a pénz hajt akkor nemsokára dolgozhatsz pár év és nem kell tanulni. Próbálj kitalálni más módszereket a tanulásra,ha eddig jegyzeteltél most mond fel hangosan,használj színest,gyújts gyertyát, csinálj egy jegeskávét. Oszd be az idődet máshogy. Tanulj most 1 órát 20 perces szünetekkel. Hallgass közbe zenét,tanulj társasággal. Menj egy másik helyre pl. udvarra,kertbe,könyvtárba,mekibe. Élvezd a tanulást! A nap végén pedig legyen egy kis meglepi. Pl. egy rész a kedvenc sorozatodból. Ja és gondolj bele,kiszenveded az utolsó vizsgád és jönnek a bulik és a nyár. Viszont ezt nem lehet elkerülni ha van kedved ha nincs szedd össze magad és haladj akár lassan,de biztosan! ha csak két tételt sikerült megtanulnod ma akkor is haladj,lehet utolsó nap annyira izgulsz hogy megtanulod egyszerre az egészet. Bármi megtörténhet!

Vagy esetleg magánéleti problémáid vannak? Azokat felejtsd el,ne gondolkozz a családon/pasikon/csajokon/tanárokon/fogyókúrán,majd vizsga után. Félni se félj ha eddig kibírtad és szorgalmas voltál nem fogsz megbukni sem. Minél hamarabb végzel annál hamarabb szabadulsz. Ne legyél ennyire feszült igyál egy feles páleszt és folytasd azt a töménytelen,undorító vackot,amin jelenleg szenvedsz. SIKERÜLNI FOG! A KÖNYVEK RETTEGNEK TŐLED!

2015. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!