Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tuti tanulási tippek szóbelire...

Tuti tanulási tippek szóbelire? Pls.

Figyelt kérdés
Mit csináljak hogy megragadjon amit olvasok? Kezdek pánikolni. Eddigi szünetben tanulás mintha teljesen hasztalan lenne. Azok a források amiket kapunk szóbelin kihúzhatnak a sz@rból? Nem tudom mire számítsak. Olyan lehetetlennek tűnik. Irodalomból írók költők életrajza fontos, vagy a műelemzés megmenthet? :(
2015. jún. 1. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Középszinten ne pánikolj ez attól függ milyen tételt húzol. Én pl. töriből olyat húztam,amit nem tudtam és az atlaszba se volt jóformán semmi de 1 pontot vont le a töritanárom. a lényeg,hogy a vizsgáztatók általában segíteni akarnak! ezt vedd észre,általában a kérdéseikben benne van a válasz és ha kimondod bármilyen hülyén vezették le pontot kapsz. Irodalomnál nem kell tudni az életrajzokat inkább korban kell elhelyezni az adott embert és a műelemzésekhez pedig önéletrajzi adatokat lehet csatolni. Én már ugyan nem emlékszem,de pl. erre a verse nagy hatással volt a II. világháború xy időszaka ahol politikai szerepet vállalt a költő akárkije.. ha így kezdenéd a feleleted,hogy Petőfi Sándor január elsején csütörtökön született 1823-ban apja neve: Petrovics lakhelye ez meg az és iskolái: a és b és c akkor ez kb pontlevonás...
2015. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az életrajzot irodalmi atlaszból lehetett kiolvasni.
2015. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha nem tanulok az idegesít, de mikor tanulok és nem ragad meg semmi, az még jobban. életrajzot meg tudok tanulni kb kettőt, másnap még felét tudom, harmadnapra semmi. Töriből meg azt nem tudom, hogy hogy jutottam el idáig. Jóformán általános sulitól idáig csak át lettem rugdosva :( még életemben nem voltam ilyen szrul. kb napi 2-3 órát alszok. Félek hogy elrontom, megbukok, nem tanulhatom a szakmát amit szeretnék, aztán marad az életem ilyen szr. Már unom a nyomort. Mások meg lehet nem tanulnak semmit és átmennek, az olyan égő lesz, meg plusz apám kidob itthonról. Olyan lehetetlennek tűnik. Azt mondja a tanár hogy 10 percet kell folyamatosan beszélni. Meg nem tudom hogy ha egy olyan tételt húzok ami nagyon nem megy akkor az a 15 perc felkészülési idő, azokkal a gyatra forrásokkal tud-e segíteni.
2015. jún. 1. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!