Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden matek tanár ilyen...

Minden matek tanár ilyen szőrszálhasogató?

Figyelt kérdés

Hobbija a tanárnőmnek hogy 1 pont kell a jobb jegyhez. Na de hogy ennyire, az nekem már sok. Nyilván 2 jegy között nem 1 pont a különbség de persze ha ha figyelmetlenségből pontokat vesztek mert nem számolok végig valamit, vagy nem jól helyettesítek esetleg a feladat felét nem veszem észre azt mondom hogy oké jogos.De most 2 pontom a következők miatt ugrott:

1. exponenciális függvény, és órán mindig úgy emlegeti az azonos alapra hozás utáni lépést hogy elhagyjuk az alapot. Nekem anno mindig a fejembe verték hogy egyenletnél mindig ki kell írni hogy épp mit csinálok. Hát én oda írtam hogy alap elhagyás. Emiatt levont egy pontot.


2. Háromszög hiányzó szögeinek a kiszámítása volt a feladat. Szögeteket hibátlanul kiszámoltam szinusztétellel. Mivel a megadott adatokból hiányzott az a oldal így automatikusan azt is kiszámoltam koszinusz tétellel. Igaz hogy azt elírtam, de csak a betűs képletet mert felírtam a tételt a^2-re és a véletlenül utána 2ba-t írtam, de a számolásnál c oldallal számoltam. Erre alá húzta hogy nem kérdezte az oldalt. Így nem is értem hogy miért vont le pontot, azért mert olyat számoltam amit nem is kérdezett, vagy egy apró hibát vétettem olyan dologba amit amúgy nem is kérdezett.


Normális az ilyen szintű szőrszálhasogatás? Főleg azokat kérdezem akik már túl vannak az érettségin hogy annak a javítása ilyen szintű hogy (szerintem) apróságokon pontokat lehet bukni?


2015. jún. 5. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a tanárnő egyetlen boldogsága, hogy vegzálhatja a diákokat. Az ilyennel nem lehet mit kezdeni.


Érettségin nem lehet levonni pontot azért, mert nem tetszik, hogy valamit nem csináltál meg, vagy megcsináltál olyat, amit nem kérdeztek, mivel a megoldókulcs alapján kell számolniuk a pontokat, és minden pontlevonást meg kell indokolniuk.

2015. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem normális, az ilyen embernek nyilvánvaló, hogy vmilyen pszichés problémája van, és úgy vezeti le a feszültséget, hogy szemétkedik a diákokkal.


"Minden matek tanár ilyen szőrszálhasogató?"


nem minden, de nagyon sok ilyen van a matektanárok között. meggyőződésem, hogy azért csinálják, hogy bebizonyítsák, mennyire fontos tárgy a matek, mert belül ők is tudják, h az alapműveleteken kívül az emberek 99%a semmit nem fog használni az élete során.


meg amúgy is a reál szakot végzett emberek zöme nem a kiváló empatikus képességeiről híres.

2015. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan bosszantó, és nem is csak azért mert így egy jeggyel rosszabb folyamatosan, mert bőven nem a kettesem múlik ezeken az egy pontokon. Viszont komolyan már most be stresszelem az érettségi miatt pedig van még egy évem addig. De ez nyugtat hogy akkor ennyire önkényesen szőrszálhasogató nem lehet. Tényleg vétettem fatális hibát is ami miatt amikor beadtam és kiderült a hiba a fejemet a falba vertem, de már a többi vizsga miatt szellemileg teljesen le voltam fáradva, de az érettségin még jobban le leszek. No mindegy, most már megnyugodtam, a jövő év az meg még messze van. :)
2015. jún. 6. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Érettségin a megtekintésen jogod van lefénymásolni a dolgozatodat, megnézed a javítókulcs alapján, vagy megnézeted egy másik matektanárral, és másnap írásban benyújtod a reklamációdat, hogy még melyik pontok járnának. Erről nem a matektanár dönt egyedül, hanem a bizottság, ahol ő is csak 1 szavazat.
2015. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk speciel az írásbeliket egy spirálfüzetből kitépett lapra kellet írni. Ha a lapon rajta felejtetted a "fancsikákat" akkor automatikusan 1-es. (ha csak egy kis darab rajtamaradt, már akkor is)


Fancsika = a spirálfüzetből kitépett lap szélén található darabkák. (a tanár szerint)


Így kaptam egy majdnem kitűnő írásbelire egyest. Szerinted normális az ilyen tanár?

2015. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na az a nem semmi. És igazgató nem tett semmit?

Nekem általánosban voltak görény tanáraim, a töri tanárnál az egész iskolában nem volt senkinek kettesnél jobb jegye, mert az előre nyomtatott dolgozatoknál hiába volt tökéletes a válasz ő javításnál plusz kérdéseket is oda írt, szóbeli feleletnél meg amikor vessző pontosan tudtuk a könyvet akkor is közölte hogy kegyelemből kettes.


A másik szintén általános iskola matek tanár. Doga után az óra utolsó 5 percében mindig felírta a megoldásokat. Így tudtam hogy minimum négyes kell hogy legyen a dogám, amikor kiosztotta beteg voltam és az osztálytársaim mondták hogy egyes lett. Amikor mentem suliba kértem hogy mutassa meg, megtagadta majd amikor bepanaszoltam az igazgatónál akkor is egy 2 hónappal az előtti teljesen más témakör dolgozatát mutatta meg először. Nem is értem mit gondolt. Minden esetre a következő évben egyikük se tanított a suliba.

2015. jún. 8. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kérdés, hogy az érettségidet is ő fogja javítani?
2015. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ha nem emeltezek akkor valószínűleg igen mert a másik matektanár a suliban az igazgatónő, és nem hiszem hogy ő javítaná.
2015. jún. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!