Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbeliket mennyire...

Érettségi szóbeliket mennyire lehet megúszni?

Figyelt kérdés

Azokat a tantárgyaimat amik kellenek a felvételihez már tök jól megtanultam, matekból meg már nem is lesz szóbeli, angolból meg megvan az előrehozott. A töri meg a magyar írásbeli vizsgáim is sokkal jobbak lettek mint azt vártam, de azokból csak át akarok menni nem akarok velük különösebben foglalkozni. Szóbelire ha nem készült semmit az ember akkor azt a minimális pontot amennyitől érvényes lesz a vizsgarész mennyire nehéz elérni?

Úgy értem, hogy ha mondjuk kihúzok nyelvtanból egy tételt amire köpni nyelni nem tudok akkor vannak olyan források amik alapján el tudok valamerre indulni? Mert pl a töritől már annyira nem félek, mert ott van egy rakat forrás meg ott az atlasz.



2015. jún. 6. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A magyar az tanárfüggő eléggé, nálunk volt olyan aki bukott magyarból, de nálunk elég kemény volt a magyar tanár, mindenkit ott húzott le ahol tudott a pontokkal... A nyelvtanból szerintem tanuld meg a tételeket, legalábbis ne tanuld meg nagyon ha nem fontos, csak azt a 10-20 tételt ami van gondolom nézd át tanulj meg mindegyikről pár dolgot mondani, mert abból nincs forrás ha jól tudom. Irodalomból van forrás, de csak verseket kapsz forrásnak, szóval szerintem inkább tanulj mindegyikről tudj mondani. Nekem töriből volt olyan "mázlim" hogy volt 22 tétel 20-at megtanultam prímán, és úgy voltam vele hogy az utolsó kettőbe bele sem nézek mert csak elég ez a húsz, hát pont azt húztam ki, majdnem elájultam. Szóval nem kívánom ezt az élmnényt.
2015. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát próbálkozom azért a tanulással, csak valahogy nagyon nem marad meg semmi, nagyon lassan haladok velük és már nagyon kevés idő van..
2015. jún. 6. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A magyar írásbelid hány százalék lett?
2015. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
56, de mit sem er ha nincs meg a minimum pont a szobelin xd
2015. jún. 7. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
És a törid?
2015. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
58
2015. jún. 7. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:
De durva nekem is 56 lett a magyar és 58 a töri :D
2015. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na ezzel most sokkal előrébb jutottam..
2015. jún. 8. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!