Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosnak nagyon kell a...

Az orvosnak nagyon kell a matek és a fizika?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni de ma mondta a kémia tanárom hogy matek is kell mert komoly számítások vannak. Fizikáról pedig azt olvastam hogy valami biofizika van. Sok köze van ennek a gimis fizikához?

2015. jún. 8. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A biofizikai alapja abban rejlik,amit a gimiben megtanulsz.Szóval az igen.

Valami számolgatás lesz az orvosin,de azért nem annyira,úgy hogy nem kell matek zseninek lenned.

2015. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű kémia érettségi számítási feladataihoz nagyon kell a matek: (egyenletrendezés, két-és háromismeretlenes egyenletrendszerek megoldása, másodfokú egyenlet, logaritmus, hatványozás, % számítás, problémamegoldó képesség, logikus gondolkodás, szövegértési készség)
2015. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mire vállalkoztam... :D Na de sebaj megcsinálom akkor is!
2015. jún. 8. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
orvosira nem kell! simán meg lehet szerzni azt a 2-est biofizikából, és a biostatisztika nem nehéz tárgy. Gyógyszerészetire viszont annál inkább, deriválás integrálás, stb, és a biofizika szerintem nálunk nehezebb, mert nekünk labgyakunk is van + számítások... szóval ha csaka az orvosi a cél, akkor én nem izgulnék. a kémia érettségihez szerintem egy 3-4-es közép matek tudás bőven elég!
2015. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!