Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted melyik a legszínvona...

Szerinted melyik a legszínvonalasabb egyetem az országban? Mit szeretsz/ nem szeretsz a sajátodban?

Figyelt kérdés
Én az NKE-t jelöltem meg első helyen. Arról mi a véleményetek? ( annak, aki ismeri)
2015. jún. 8. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem rossz egyetem nincsen, esetleg vannak kevéssé színvonala szakok egyes egyeteken.
2015. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataim és ismerőseim hosszas elbeszélései alapján kijelenthetem, hogy ma Magyarországon nincs színvonalas egyetem.

Van olyan, ahonnan ha kijössz rögtön kapsz munkát, de ettől miért lenne színvonalas. A színvonalas oktatás saját értelmezésemben azt jelenti, hogy 1) hasznos tudást 2) hatékonyan adnak át 3) amit majd kamatoztathatsz a munkád során.


Nos, talán az orvosi meg jog kivételével kb sehol nem tanítanak "hasznos" dolgokat, mármint ami majd tényleg kelleni fog, pl. a BME-n nagyon nem. Info szakon megy a matek szivatás, közbe meg programozás, egyéb gyakorlatiasabb dolgok 0. Ez nem színvonal nálam.

Matekos tárgyakból se azt kérdezik vissza amit leadtak, ez megint csak teljesen színvonaltalan.


Egyébként a színvonal hiányának az az oka, h ma semmilyen minőségbiztosítás nincs az egyetemi oktatásra vonatkozólag, nincs semmilyen szervezet, vagy hatóság, ami felügyelné a tanárokat, h miket csinálnak. Gondolom a tanárok 50%-a elvesztené a munkáját, ha kiderülne, h a vizsgáikon 100-ból 1 ember se ment át, mert ez végülis az ő kudarcuk, nem? Ha indítasz egy fizetős tanfolyamot, amiről a végén 100 ember azt mondja, hogy rossz volt, az meg is szűnik rögtön.

Sajnos ilyenekre remény sincs posztkomunista országunkban. Az egyetemista egy ingyenélő, és a tánrok szemében te csak egy potenciális tróger vagy, aki beül a meleg miatt (hányszor hallottam már ezt a nagy "szaktekintélyektől") miközben a szüleidnek nem kevés adó forintja ment el az oktatásra, tehát végső soron fizetsz érte - meg egy idő után te magad is fogsz, ha véletlen megbuksz vmiből. Szóval az ingyen egyetem nagy kamu, csak sokan úgy tartják, hogy mivel ingyenes, ezért nem kell minőség, örüljünk h van - ezért tartunk itt.


Ha meg már NKE-nél tartunk: hallottam róla rosszat is, jót is, meg h nem annyira nehéz, persze nem mindegy pl. az se h civil leszel v egyenruhás, nagy eltérések vannak. De ne "színvonal" alapján dönts hanem az alapján h mi érdekel a legjobban (kivéve, ha a szabad bölcsészet lenne az :D).

2015. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
OE-s voltam, és semmivel sem voltunk gyakorlottabbak, mint a műegyetemista kollégák
2015. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!