Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen gimnáziumba / szakközép...

Milyen gimnáziumba / szakközépiskolába kellene jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek nyolcadikos és már sokat gondolkodtam rajta hova kéne beadni a jelentkezésemet pl.: Árpád gimi, édesapám javaslata volt a Veres Péter. Szinte első óta majdnem mindig szín ötös voltam és nem is volt számomra megerőletető, szóval igazán nem vagyok stréber. Viszont nagyon semmilyen tantárgyból nem tűnök zseninek. Egy régi álmom, hogy bekerüljek a LEGO-hoz, valami formatervezői részlegre, mert talán kreatívnak mondható vagyok. Hajt ez a kissé gyerekes álmom is, de ha ez nem jönne be, még így is szívesen lennék valamilyen építész, designer, stb. Emiatt kezdtem el gondolkodni valami műszaki szakközépben is. Ám ott a másik gikszer, hogy jobban rá kéne hajtani az angolra, mivel jól megy az elméleti része, de ha külföldön meg kellene szólalnom megkukulok. Vagy járjak külön órákra? Emellett nem vagyok túlzottan tevékeny sem, tehát fejleszteni kéne sport / zenetudást. Labdaérzékem nem igazán van, de szeretek úszni, bringázni. Zenei tudásom sincs sok, de szívesen megtanulnék gitározni, elektromoson. (Nagy AC/DC fan vagyok.) Egyéb dolgokban (elektronikai kütyük, vagy hasonlók terén) is igen szegényes a tudásom, de sok mindenre fogékony lennék. Nos ez van, köszönöm, ha elolvastátok és ha gondoljátok válaszoljatok rá!

2015. jún. 12. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, igen széles tématerületeket soroltál fel. Nyílván jó, ha az ember érdeklődési köre bő. Viszont majd dönteni kell, hogy ezek közül milyen irányba hangolódsz, ugyanis a későbbiekben egyre kevesebb ideje lesz az embernek és mindennel nem tud foglalkozni egyidejüleg. (vagy ha foglalkozik mindennel, akkor egyikből sem mély szinten, hanem csak általános jelleggel inkább hobbiszinten).


Jó a szakközépiskola, ha elhatároztad magad egy szakterület mellett, azaz már előre céltudatosan tudod mivel szeretnél foglalkozni, célszerű akár szakmát is letenni ebben az esetben, ehhez kiváló a szakközépiskola, ahol technikumi végzettséget is kaphatsz (érettségi után +2év).


Ha még nem döntöttél határozottan, bizonytalan vagy, akkor gimnázium, ahol inkább általános tudást kapsz, mint szakmait (gimnáziumban semmilyen szakirányú képzés nincs). Mind szakközépből mind gimnáziumból minden lehetőség adott az egyetem/főiskola felé.


Formatervező/terméktervező indul mindig, általában gépész karokon csinálják ezt. Ha ilyenre adod fejed, matekból, fizikából legyél képben (7.-esként sajnos erről még nem sok fogalma van az embernek. Általános iskolában matekból, fizikából gyakorletilag kegyetlenül keveset tanul az ember, szemben más tárgyakkal... de ez már oktatási probléma, most nem részletezem). A főiskolára/egyetemre való felvétel jelenleg az érettségi pontok alapján megy (lásd: felvi.hu).


Na, remélem hasznos a válasz, ha van még kérdés, tedd fel bátran.

2015. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkepp menj gimibe, azon belul meg mehetsz angol szakos osztalyba v matek fizika szakosba bar azt kesobb is felveheted faktnak. Igy lesz egy melyebb tudasod azon a teren ami szukseges a design szakhoz es az angoltanulasra is jobb lehetosegeid lesznek. Plusz ez csak sajat velemeny, de sztem gimiben konnyebben osszeszeded a pontokat az egyetemi felvetelihez. Ha tudsz jarj sok sportversenyre pl uszas mert ha bejutsz egy diakolimpiai dontobe akk azert majd kapsz felveteli pontokat. Ha jol megtanulsz angolul akk tehetsz belole emelt erettsegit v felsofoku nyelvvizsgat ami szinten plusz pont.
2015. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tudjátok néha nehéz döntőképesnek lenni. És a fent említett gimikről mi a véleményetek, vagy, ha már gimnázium, akkor melyiket ajánlanátok?
2015. jún. 13. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!