Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye ezekről...

Kinek mi a véleménye ezekről a tantárgyakról?

Figyelt kérdés
Jövő évben ,,felbomlik" a természet 4 tantárgyra. (Kémia, biológia, fizika, földrajz) Mi ezekről a vélemény, könnyűk vagy nehezek? (Olyan fejjel mint egy átlagos diák) Kíváncsi vagyok a véleményekre :)

2015. jún. 13. 15:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

könnyűek*

Bocsi

2015. jún. 13. 15:50
 2/15 anonim ***** válasza:
kell hozzájuk némi affinitás, de ha jó a tanár akkor egyik se annyira nehéz
2015. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 2 tantárgyra bomlik fel a természet, nevezetesen a földrajzra és a biológiára, és kiegészül a másik két fent említettel. A földrajz és a biosz nem nehéz, inkább magolós a dolog, a kémia tud érdekes is lenni, csak nem szabad elvárni azt, amit az amerikai filmekben látsz, hogy öntögeted össze a vegyszereket, és robbantgatsz, mert 99% az esély rá, hogy ilyen nem lesz, a fizika pedig érdekes, de abszolút tanárfüggő.
2015. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jún. 13. 16:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én véleményem ezekről a tantárgyakról:

A kémiát és a bioszt nagyon szeretem, meg érdekel is.:) A fizikát nagyon nem szerttem, a földrajz pedig unalmas volt számomra. :)

Változó, hogy kinek melyik tantárgy a könnyű, ez függ az érdeklődési körödtől, hogy mennyire van affinitásod az adott tantárgyhoz, meg persze sokat számít az is, hogy milyen a tanár.

Ha egy átlagosan nézzük, akkor talán azt mondanám, hogy a kémia meg a fizika az, amit kevésbé szoktak szeretni, meg ami nehezebb. Fontos érteni, látni bennük a logikát, összefüggéseket. A biosz, föci inkább tanulósabb tantárgyak, ha nem érted, nem érdekkel, akkor is szorgalommal be lehet vágni őket. :)

2015. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem embere válogatja.

Biológiát, földrajzot nem szerettem (a tanár miatt, semmi plusszt nem adott, csak hangoskönyv volt).

Kémiával elvoltam.

A fizika tanárt mindenki utálta (egy diktátor volt), viszont a fizikát mindig is szerettem.

2015. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben tőled, meg a tanáraidtól függ. Én a földrajzot mindig is utáltam, nem tudtam sosem beseggelni. A fizika volt általánosban a kedvencem, a kémiát és a bioszt utáltam. Ehhez képest most utálom a fizikát, a bioszt és a kémiát viszont jövőre emelten fogom tanulni :D
2015. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ezek kellenek a világ megértéséhez, meg a matek.
2015. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! Nagyon hasznos válaszok voltak a válaszok között, mentek is a zöld kezecskék! :D :)
2015. jún. 14. 10:29
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Remélem még illik véleményt írni. (:


Szóval a természettudományos tárgyakhoz igazából csak egy popó kell, amit leteszel egy kényelmes székre, és tanulsz egy jó könyvből, amit szerencsés esetben egy jó tanár már előzőleg megpuhított (a tanár munkája olyan mint a tűz, megpuhítja a főzéssel- sütéssel a táplálékot- "előemészti"), ha nem, az sem baj, ha jó a könyv, maximum több idő.


Az egyéni genetikai tulajdonságok a széken töltött idő mennyiségében mutatkoznak meg.

Van akinek 10 perc lesz a kémia, és van akinek 110 perc lesz. DE! Akinek 110 perc a kémia, annak lehet 10 perc lesz a földrajz, vagy az angol, és akinek 10 perc a kémia, annak lehet, hogy 110 perc lesz a fizika, vagy az angol.


Szóval változó, hogy kinek mennyi időt kell ezzel töltenie. Úgy gondolom, hogy érdemes mindig kutató munkát végezni a tanulás közben, szóval ha nem értesz egy egy összefüggés, akkor gyorsan guglizol egyet, vagy ha ismeretlen szavakat találsz, azokat is kiírod, kiguglizod, de vigyázol arra, hogy ne essél túlzásba, és ne menjen el vele nagyon az idő.


Továbbá merj kérdezni a tanártól!!!!

2015. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!