Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha írásbeli érettségin megvan...

Ha írásbeli érettségin megvan mindenből a kettes és szóbelin nem érem el a minimumot, akkor a teljes érettségit tekintve megbukhatok?

Figyelt kérdés
Amúgy mennyi most a minimum, hány százalék?

2015. jún. 17. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Abból a tárgyból igen. A többi tárgy érvényes, csak éppen ne kapsz róla bizonyítványt, amíg nincs meg a 4 kötelező és egy választott.

Külön 12, egyben 25%.

2015. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:

25 százalék a minimum. Legalábbis a legtöbb esetben, de vannak más esetek (pl. nyelv).

Amúgy ez engem is érdekelne, és az, hogyha mondjuk megvan pont a kettes, tehát 25 pontom van egyik tárgyból, akkor szóbelin azt hogyan ronthatom le? Ott nincs íráskép vagy helyesírás, amiért levonhatnak pontokat... tehát szóbelivel csak javíthatok, nem?

2015. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más eset.

A százalékos arányon lehet rontani, erről a matematikaórán adnak részletes tájékoztatást.

2015. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek más esetek, és nem tudom, honnan vesznek ilyen légből kapott ötleteket. Mint ahogy azt se tudom, miből gondolod, hogy szóbelin csak javítani lehet, mert nincs helyesírás. Nem a pontlevonásokból kell kiindulni, hanem az értékelhető teljesítményre kapsz pontokat. És ha nincs értékelhető teljesítményed, mert hülyeségeket vagy semmit se mondasz, akkor nem fogsz rá pontot kapni, vagyis a jobb írásbelihez képest rontasz.
2015. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szinte semmit nem tanultam, de úgy néz ki, hogy sikerült, mert nem kellett pót tételt húznom. A tanárok rengeteget segítenek, rávezetnek a megoldásra. Szerintem a para nagyobb előtte, mint aminek kéne lennie.
2015. jún. 18. 22:03
 6/7 piriiiii ***** válasza:

Ez így akkor is hülyeség.

Viszont nem állítottam, hogy csak javíthatok, hanem kérdeztem, mivel nem vagyok benne biztos.

2015. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma megkaptam a bizonyítványt, meglett minden.
2015. jún. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!