Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem össze magam?

Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok,ez a 2.vizsgaidőszakom.18 vizsgám van ebben a vizsgaidőszakban.3 hete másról se szóltak a napjaim,hogy tanultam és mentem vizsgázni,1-1 napot pihentem persze.Egyszerűen belefáradtam.Még hátra van 1 kemény vizsgám,és azon kivül még 3 könnyebb.De egyszerűen nem megy a tanulás,nem tudok koncentrálni.Van egy egészségügyi problémám,holnap megyek orvoshoz,emiatt lehet hogy az egész nyaramat odabent kell majd töltenem,ezen is kattogok folyton.A párommal is vannak problémáink,mert keveset tudtunk most együtt lenni.Családi gondok is vannak,mikor máskor,ha nem most persze.

Jövő hét csütörtökön megyek vizsgázni.70 tételt kell megtanulnom,de elég nehéz mind,tele van idegen szavakkal,kifejezésekkel.Igazából holnap tudok tanulni délután,ha végeztem az orvosnál,viszont szombatra lenne egy 4 órás programom,ami már nagyon régóta tervbe van,nem szeretném lemondani,de nem tudom hogy megengedhetem-e magamnak ezt.Utána lesz még 4 teljes napom tanulni.


Nagyon feszült vagyok,már az elöbb is bőgtem,képtelen voltam ma legalább 2 nyamvadt tételt megtanulni.


Nem tudom hogy szedjem össze magam,hogy tudjak koncentrálni a tanulásra,és menjen is.Félek hogy kevés lesz ez a 4 nap 70 tételre.Bűntudatom van hogy szombatra lenne programom,de jó lenne elmenni is kikapcsolódni kicsit.


(Légyszíves,kíméljetek meg az olyan válaszoktól,hogy irigylem a problémáid stb.Nem sajnáltatni akarom magam,csupán segítségre vágyom.)


2015. jún. 18. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg.

Másodszor pedig ne ostorozd magad azért mert 4 órára kimersz kapcsolódni.

Harmadszor pedig én ha tanulok akkor komolyzenét hallgatok. Vannak fent youtube-n "classical music for studying" címen nagyon jó kis összeállítások. Nekem sokat segítenek ezek. Ha mást hallgatok vagy csönd van nem tudok tanulni, viszont ha ilyen szól akkor kikapcsolok, megszűnik a külvilág és csak én vagyok meg a tanulni való. :)


Kitartás, sok sikert a vizsgákhoz és jobbulást kívánok.

2015. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy, hogy 18 vizsgád van, és 70 tétel van egy vizsgára?
2015. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
priviben megírom :)
2015. jún. 18. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!