Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az OKJ-es és a...

Mi a különbség az OKJ-es és a diplomás ápolók között?

Figyelt kérdés
Mennyibennt ér el munkájuk,fizetésük,elhelyezkedési lehetőségük?

2015. jún. 21. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A diplomás ápoló 1 évvel többet tanul és felsőfokú végzettséget, vagyis diplomát ad. Nylevvizsga és szakdolgozat kell hozzá. Az okj ápoló képzés 3 évig tart és felsőfokú szakképzés. Nem kell szakdogát írni és nyelvvizsgázni sem. Az okj ápolóin inkább a gyakorlatra fektetik a hangsúlyt, a diplomáson viszont minél szélesebb körű tudás megszerzésére.

Én az okj ápolót választottam, pedig felvettek volna a SE-ETK-ra is. A lakóhelyemen és közelében kijelentették, hogy több diplomás ápoló nem kell a kórházaknak. Csak okj-s végzettségűt vesznek fel. Ezt más városból is hallottam már. Pesten nem, de oda nekem nem érné meg felutazni a nevetséges fizetésért, amit egy ápoló keres. Úgy tudom, hogy itthon a diplomás és az okj ápoló is ugyanazt csinálja, sokszor ugyanazért a bérért. Mivel van olyan kórház, ahol csak az a diplomás ápoló kapja meg a diplomás bért, amelyik főnővér/ápolási igazgató (helyettes). Nekem elég az okj is, azzal legalább felvesznek dolgozni. Sőt, külföldön is jól el lehet azzal is helyezkedni. Nem egy ilyen embert ismerek. Diplomás utólag is lehetek. Legalább könnyebben elvégzem az egyetemet, ha nem nulla előtudással megyek oda.

2015. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanazt a munkát végzik -és teljesen ugyanolyan szinten képesek rá, mint a diplomás ápolók.
2015. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!