Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbeli érettségin az...

Magyar szóbeli érettségin az irodalom és a nyelvtan részében is meg kell lennie külön a 12%-nak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen. Hiába tudod nagyon jól az irodalmat ha a nyelvtant kicsit sem, mert akkor mindkét tételt újra kell húznod.
2015. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor rosszul tudod, legalábbis a felét.

Ha az irodalmat jól elmondod, a nyelvtanról meg meg se szólalsz, illetve fordítva átmész. A 12%-nak összesen kell meglennie, nem külön.

2015. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik? :)
2015. jún. 21. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a magyar tanárom azt mondta, hogy mindkettőnél 12%. Ami azt jelenti, hogy irodalom 4 pont, nyelvtan 3 pont. Engem így informáltak.
2015. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a te magyartanűrod (egybeírva) vagy szándékosan hazudott vagy abszolút tájékozatlan. Egyik jobb, mint a másik. A pontokat nem irodalomra és nyelvtanra, hanem tartalomra és előadásmódra adják. Ha lehet 6 pontot adni csak az egyik résztárgyban nyújtott teljesítményedre, és az írásbeli megvan 32 pont, akkor megvan a kettes. De gondolom, nem ez a cél.
2015. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az írásbelim 81 pont lett a százból, és azért érdekel a minimum pont a szóbelin, mert most kezdtem átismételni az összes tételt és rájöttem, hogy hiába tanultam eddig, semmire nem emlékszem már szinte. Csak nagyon foltokra.
2015. jún. 21. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondta a magyartanár h nyelvtanból is kell, de ez NEM igaz, szerintem csak azért mondják h nehogy azt csinálják a diákok h nyelvtanra semmit se készülnék...egyébként valóban ahogy már előttem említették előadásmód és tartalom van..tartalmon belül is inkább az irodalo dominál, szóval nyelvtanból ha meg se szólalsz akkor is meglehet (persze csak ha irodalom azért megy vmennyire :D)
2015. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81 pontos írásbelivel az ötös a cél, nem a meg ne bukjak a szóbelin. Majd eszedbe jut, mikor ülsz a tétel fölött, és tudod, mire kell koncentrálni, nem 80 tételre egyszerre.
2015. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De hiába tanultam 1 hónapig, a tételek 40%-át kb úgy ahogy van elfelejtettem. És hát ha olyat húzok, ami nem megy... csak érdekelt. még akkor is elérem a minimum ponthatárt, ha mindenből 12%-ra szóbelizek... persze nem erre hajtottam, csak számolom minden lehetőséggel.. köszi a választ. :)
2015. jún. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!